Genel Bilgi ve İçerikler

Gmail Şifresini Unuttum Nasıl Kurtarabilirim?

234

Gmail şifresini unuttum nasıl kurtarabilirim? Gmail için güvenlik çok önem verilecek konulardan biri. Özellikle Android cihazlarımızda kullandığımızı düşünecek olursak, Gmail güvenliğinin iki katı önemli olduğunu görüyoruz. Tabii güvenlik için ilk ve en önemli adım ise şifre. Gmail hesabınıza koyacağınız şifre zor tahmin edilebilir güçlü bir şifre olmalı. Fakat şifreleri çok karakterli ve zor seçmenin de getirdiği bir sıkıntı var. O da şifreyi unutmak. Çoğu kullanıcı Gmail Şifresini Unuttum şeklinde yakınıyor.

Tabii ki Google bunun farkında. Tahmin edilebilirliği zor şifreleri her zaman hatırlayamayabiliriz. Bu nedenle mail şifresini unuttum ne yapacağım diyen kullanıcılar için bir kurtarma sistemi var.

Gmail Şifresini Unuttum Şimdi Ne Yapacağım?

Google, unutulan mail şifresi için bir yönerge sunuyor. Doğru bilgileri verdiğiniz sürece mailinizi kurtarmanız mümkün. Bu işlemi nasıl yapacağınız tüm detayları ile Appleuzmani.net sitesinde anlatılmış. Sorularınıza oradan cevap bulabilirsiniz ama biz yine de genel sistemi anlatalım.

  • Önce Google tarafından oluşturulmuş Gmail şifre kurtarma/hesap kurtarma sayfasına giriyorsunuz.
  • Mail adresinizi istenilen alana giriş yapıyorsunuz.
  • “İleri” ile devam ediyorsunuz.
  • Şifre gireceğiniz ekran gelecek. Şifrenizi hatırlamadığınız için bu ekranda “Şifrenizi mi unuttunuz?” sekmesine tıklayın.
  • Eğer telefonunuz hesabınıza ekliyse, o zaman bir doğrulama kodu almak için telefonunuzu kullanabilirsiniz. Burada telefon numaranızı girmeniz ve “Gönder” demeniz yeterli. Telefonunuz hesabınızdaysa zaten otomatik olarak gözükecektir.
  • Eğer hesabınızda telefonunuz ekli değilse ya da ekli olan telefon numarasına erişiminiz yoksa “Başka bir yöntem dene” seçeneğine basın.
  • Gelen ekrandan kurtarma mailinizi seçerek, doğrulama kodu gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Unutmadan Appleuzmani.net sitesinde de anlatıldığı gibi bir detaydan da söz edelim. Telefon numaranızı girmeniz çok büyük avantaj. Şifre kurtarma işlemlerinizi kolaylaştırıyor.

Gmail şifresini unuttum

Eğer bir telefon ekli değilse ve hesabınızda tanımlı olan bir Android cihaz da yoksa, bu durumda tek seçeneğiniz kurtarma maili. Eğer kurtarma mailini de ayarlamamışsanız o zaman bir sıkıntı var demektir.

Gmail Şifresini Unuttum Nasıl Kurtarabilirim?

Gmail şifresini unuttum diyenler için bu şekilde doğrulama kodu almanız ve yeni şifre oluşturmanız mümkün ama hiçbir şeye sahip değilseniz, şifrenizi kolay kolay yenileyemezsiniz. Sonuçta Google şifre yenilemek isteyenin siz olduğundan emin olmak istiyor. Bu nedenle de size ait bir doğrulama kaynağı istiyor. Bunlardan hiçbirine sahip olmayan kullanıcılar yine de mail hesaplarını kurtarmak isterlerse, bu kez Google ile iletişime geçmek gerekiyor.

Yardım sayfası üzerinden mailin size ait olduğunu kanıtlayarak, doğrulama koduna ulaşmaya çalışabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınız da yine Appleuzmani.net sitesinde anlatılmakta. Siteyi ziyaret ederek şifrenizi nasıl kurtaracağınız konusunda tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Özellikle telefon numarası ekli olmayanlar ya da kurtarma maili belirlemeyenlerin ziyaret etmesini tavsiye ederim.

Gmail şifresini unuttum nasıl kurtarabilirim? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Detaylar Appleuzmani.net ‘de sizleri bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.