Genel Bilgi ve İçerikler

Devletin Sağladığı Hibeler Nelerdir?

244

Girişimci olarak piyasaya adım atmak isteyenler, devletin sağlamış olduğu imkanları yakından takip etmeleri yararlarına olacaktır. Devlet, ekonomiyi ayakta tutmak için bazı projelerin hayata geçmesini sağlamaktadır. İş hayatından, sağlıktan ve eğitime dair birçok alanda devlet destekli projeler vardır. Girişimcilerin, yeni iş kurmak isteyenler, ‘Acaba ne iş yapabilirim! diyenler, devletin sağladığı hibeler nelerdir? Biliyor musunuz? Geliniz! Bütün bu bilgileri Kosgeb bursa ajansımızdan öğreniniz. Bu devlet destekli hibelerden faydalanarak sanayi, gıda, hayvancılık gibi alanlarda iş kurabilme imkanını bulabilirsiniz.

Devlet Destekli Projeler Nelerdir?

Günümüz şartlarında kişiler, hayatlarını artık zorlanarak devam ettirebilme noktasına geldi. Bundan dolayı sosyal devlet yaklaşımı ile devlet destekli ve hibeler ile girişimcilere destek verilmeye çalışılmaktadır.

Devlet bünyesinde yapılan destekler, hibeler, krediler ve yardımlar, gerek esnafın, çiftçilerin gerekse de tüm iş kurmak isteyenlerin yardımına koşan projeler en önemlileridir.

Girişimcilere Hibe Verilen Alanlar Nelerdir?

Devlet de olsa her alana hibe vermiyor, daha çok üretimde ve teknoloji alanındaki projelere öncelik tanınıyor. Bu alanlara değinecek olursak, tarım alanına, girişimciliğe, ihracata, eğitime ve hayvancılığa teşvik ve hibe kredi vermektedir. Kredilerden bazıları KOSGEB üzerinden kobi danışmanı yardımı ile alınan hibe kredilere vergiden muaf alınması sağlanıyor. Bu işlemler yerine getirilirken kobi danışmanı ajanslarının kalite belgesi olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Çeşitli Hibe ve Teşvik Krediler Veren Devlet Bankaları

Yaşam şartları zora doğru koşarken Ülkemiz, el birliği ile üretime katkı sağlayacak herkese elini uzatmaya devam etmektedir. Bu destek projelerine birçok iş adamı, büyük şirketler ve devletin kendisi ve devlet bankaları da destek veren kurumlardandır.

Hibe Verilen Sektörler ve Krediler

Devlet bankalarından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası projelerde 0 faiz ile destek veren bankalardan bir kaçıdır.

  • Esnaflara 30 bin TL hibe kredi,
  • Emekli olan çalışanlara promosyon ödemeleri,
  • Yeni yuva kuracak gençlere Devlet Evlilik desteği,
  • Çalışan kadınlar için çocuklarına baktırdıkları aile büyüklerine verilen maaş desteği,
  • Yeni ev almak isteyenlere %25 oranında devlet konut desteği,
  • Girişimcilere Kosgeb aracılığı ile verilen hibeler,
  • Kosgeb’ten faizsiz veya krediyi çekecek şirket/kişiye göre verilen krediler,
  • Hayvancılık ve tarım sektörünü hareketlendirmek adına verilen hibe krediler.

Alınan hibe ve teşvik kredilerle, yeni iş kurabilecek girişimcilere Kosgeb danışmanı eşliğinde doğru kararlarla, işinize başlayabilirsiniz. Kosgeb’in hemen her ilde şubesi bulunmaktadır. Sizleri projelerinizi gerçekleştirmek için Kosgeb bursa şubemize bekliyoruz. Her türlü sorularınıza cevap bulmanızı sağlayacak Kosgeb danışmanı ile başvurunuzu yaparak sorunsuz şekilde hibe kredinizi alabilirsiniz.

Devlet Destekli Projeler Nelerdir?

Tübitak tarafından verilen hibe ve destekler, kalkınma ajansı hibe ve destekler, Avrupa Birliği kredileri ve hibeleri, Ekonomi ve Sanayi Bakanlığı teşvik hibe ve krediler, Uluslararası, ulusal ve yerel destekler, TTGV ( Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) destekler yapılmaktadır. Devletin sunduğu bütün bu destekleri, bünyemizde görev alan uzman Kosgeb danışmanı tarafından sorunsuz bir şekilde yapılacağı konusunda güven duyacağınız adreslerin başında gelir. Bunun için sizleri Kosgeb bursa çalışanlarının eline bırakmanızı öneririz. Projelerinize ve hayallerinize ulaşmayı engellemeyin diyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.