Genel Bilgi ve İçerikler

Evde Çalışmak Nasıl?

188

Evde çalışmak nasıl? Sorusunu günümüzde çok sayıda kişi sormaktadır. Özellikle özel sektörde mi yoksa bir devlet işinde mi çalışmalıyım? Sorusuna cevap arayan kişiler de bu soruya yönelik merak içerisinde olabilmektedir. Günümüzde evden çalışan kişiler genel olarak internet işleri ile meşgul olan kişilerdir. Bunun yanı sıra evinde örgü örerek, mum yaparak, terzilik yaparak çalışanlar da vardır.

Günümüzde evden para kazanma konusunda net bir fikir sahibi olmak isteyen kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Çok sayıda farklı iş yaparak evinizden para kazanabilirsiniz. Peki nasıl? Bazı iş fikirleri şu şekildedir:

  • Evinizde mum yaparak satabilirsiniz.
  • Evinizde yemek yaparak Youtube kanalında yayınlayabilirsiniz.
  • Evinizde örgü örerek para kazanabilirsiniz.
  • Evinizde makale yazarak para kazanabilirsiniz.

Örneğin çok sayıda kişi R10, Wmaraci, Bionluk gibi sitelerde makale yazarak para kazanabilmektedir. Tabi bu konuda Türkçeyi doğru bir şekilde yazabilmek son derece önemli bir faktördür. Makale yazarak kazanabileceğiniz ortalama tutar ise yazacağınız her 100 kelime için 2-3tl dolayındadır.

Evden Çalışmak Nasıl?

Evde Çalışmak Nasıl?

Evde çalışmanın çok sayıda artısı ve eksisi bulunmaktadır. Ofis ortamına göre evden çalışmanın eksisini şu şekilde belirtebiliriz. Evden çalışma esnasında gözünüz sürekli farklı şeylere takılabilir. Cep telefonunuza bakabilirsiniz, sosyal medyada gezinmek isteyebilirsiniz, gözünüz telefona dalabilir gibi… Bu gibi şeylerle devamlı olarak meşgul olmak da doğal olarak veriminizi düşürecektir.

Ancak ofiste çalışmak, evden çalışmaya göre daha disiplinlidir. Ofiste çalışan kişiler genel olarak çalışma esnasında işine odaklanmaktadır. Bulunulan ortam tamamen çalışma odaklı dizayn edildiği için farklı şeylerle meşgul olmanız oldukça düşük olacaktır. Bu da doğal olarak çalışma veriminizi arttıracaktır. Fakat ofiste çalışmanın dezavantajı da belirli saatlere bağlı kalmak ve izin sayısının evden çalışmaya göre daha az olmasıdır.

Evden Çalışmanın Artıları Nelerdir?

Evden çalışmanın çok sayıda artısı bulunmaktadır. Özellikle de yatma ve kalkma saatlerinizi siz belirleyebilirsiniz. Ofiste genel olarak çalışanlara şart konulmaktadır. Sabah 08.30 mesai, Akşam 17.00 iş çıkışı gibi… Bu durum özellikle sabahları uyumayı seven kişileri oldukça zor duruma sokabilmektedir. Ancak evden çalıştığınızda bu konuda çok daha özgür olabilirsiniz.

Ve ayrıca evinizde çalışırken herhangi bir ihtiyacınız olduğunda markete, bakkala özgürce gidebilirsiniz. Canınız bir yere gitmek istediğinizde gidebilirsiniz. Bu gibi durumlar için ofis daha kısıtlayıcı bir ortamdır. Kısacası evden çalışmak daha özgürdür. Ofiste çalışmak mı daha kazançlı yoksa evden çalışmak mı? Sorusuna ise yaptığınız işe göre bu durumun değişebileceğini söyleyebiliriz.

Ancak unutmayın! Evden çalışma esnasında herhangi bir kuruluşa bağlı değilseniz, herhangi bir iş yeri bünyesinde çalışmıyorsanız ve ödemeleriniz devamlı olarak dışarıdan geliyorsa şirket kurmanız gerekebilir. Eğer şirket kurmazsanız ve kazançlarınız belirli tutarlardan daha yüksek olursa maliye tarafından izleme alınabilir, çeşitli cezalar alabilirsiniz. Bu durumu da ayrıca araştırmanızı tavsiye ederiz.

Evde çalışmak nasıl? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.