Genel Bilgi ve İçerikler

Çorum Otogarı Hakkında Bilgi

768

Çorum otogarı hakkında bilgi alabilmek için hoş geldiniz. Anadolu’nun en eski yerleşim merkez illeri arasında yer alan Çorum şehrine giriş ya da çıkış yapmak isteyen vatandaşlarımız Çorum otogarını kullanmaktadır. Çorum otogarı, ortalama yedi bin yıllık köklü bir tarihe dayanmaktadır. Çorum, Anadolu’nun önemli şehirleri arasında bulunmasının yanı sıra karayolu ulaşımı gelişmiş şehirlerimiz arasında bulunmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanından Çorum Otogarına rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Çorum Otogarı Hakkında Bilgiler

Çorum Anadolu’nun en eski yerleşim merkezi yerleri arasında bulunmasıyla birlikte yolcu trafiğinin ihtiyacını karşılamak amacıyla 1980 yıllarında Çorum Otogarı inşa edilmiştir. 1980 tarihinde inşa edilen otogar uzun yıllar boyunca hizmet vermesine rağmen yetersiz kalmasından dolayı ve yolcu yükünü karşılamak amacıyla 2014 yılında ortaya konulan bir proje kapsamında yeni çorum otogarı faaliyete geçirilmiştir. Eski otogar şehir merkezinde yer almasının yanı sıra yeni otogar biraz daha uzakta inşa edilmiştir.

Çorum Otogarı Hakkında Bilgi

Yeni Çorum Otogarı yolcularına daha iyi ve daha kaliteli hizmet verebilmek adına modern tasarımlı ve büyük alanı ile vatandaşlarına hizmet sağlamaktadır. Çorum otogarı yaklaşık 54 bin metrekare kapalı ve açık alan olarak tasarlanmasıyla birlikte içerisinde yolcuların daha keyifli vakitler geçirmesi için birbirinden farklı faaliyet alanları sunmaktadır.

Yeni Çorum Otogarı Nerede?

Eski otogarın yetersiz gelmesinin ardından yeni otogar şehir merkezine uzak bir mesafeye yerleştirilmiştir. Ancak vatandaşlarımızın Çorum otogarına ulaşım sağlarken zorluk çekmemesi adına minibüs ve otobüs gibi araçlar ile ulaşım sağlama imkanını sunmaktadır. Toplu taşıma araçları sayesinde Çorum otogarına ulaşım sağlama fırsatını bulabilirsiniz. Aynı zamanda başka bir noktadan Çorum Otogarına gelen kişiler de bu toplu taşıma araçlar ile şehrin her yerine ulaşım sağlayabilmektedir.

İletişim Numarası: 0 (364) 213 66 70

Adres: Çepni Mahallesi, Yeni Sanayi Caddesi Merkez/Çorum

Çorum Otogarı’na Nasıl Gidilir?

Çorum otogarına gitmek isteyen kişiler unutmamalıdır ki 2014 yılında yolcu yükünü arttırmak amacıyla Çorum merkezinde bulunan otogar, şehir merkezinden daha uzağa yerleştirilmiştir. İnsanların mağdur olmaması için Çorum merkezinden otobüs ve minibüsler vasıtasıyla Yeni Çorum Otogarına ulaşım sağlama fırsatını bulabilirsiniz.

Aynı zamanda Çorum Otogarında sefer veren firmaların bazıları çevre semtlerden ve merkezlerden Yeni Çorum otogarına ulaşım fırsatını sizlere sunmaktadır. Böylelikle minibüs ve otobüs kullanarak kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çorum Otogarı’nda Beklerden Neler Yapabilirim?

İnsanlar bazen otobüs sefer saatinden önce otogara ulaşım sağlamaktadır. Bu durumda Çorum Otogarı’nda beklerken neler yapabilirim? Sorusu ile gündemimizde bulunmaktadır. Çorum Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminaline erken gelen vatandaşlar Çorum’un meşhur leblebisinin tadına bakma fırsatını bulabilmektedir. Aynı zamanda Çorum otogarında alışveriş yapabileceğiniz pek çok dükkân bulunmaktadır. Bu dükkânlar içerisinde meşhur leblebi çeşitlerinden satın alarak yanınızda bulundurabilirsiniz. Oturup dinlenmeniz için dinlenme yerleri ya da restoran ve kafe tarzı yerler bulunmaktadır. Bu alanları kullanarak dinlenebilir, çay içebilir ya da karnınız doyurabilirsiniz.

Çorum Otogarında bekleyen halk ve ziyaretçilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla pek çok alan yapılmaktır. Çorum otogarın içerisinde bulunan firmaların yazıhaneleri ve peronları bulunmaktadır. Aynı zamanda dükkân, kafeterya, restoran, dinlenme tesisleri ya da emanet odaları gibi birçok alanı da bulunmaktadır. Bununla birlikte sevdikleriniz için Çorum’a has bir hediye de alabilirsiniz.

Çorum Otogarı’ndaki Otobüs Firmaları

Anadolu’nun geçiş noktaları arasında bulunan Çorum Otogarında günümüzde pek çok firma sayesinde istediğiniz yere ulaşım sağlama fırsatını bulabilirsiniz. Çorum Otogarı’nda bulunan bazı firmaları sizlere şu şekilde açıklayabiliriz;

Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy, Lük Er ova Turizm, Çorum Kargı Turizm, Yeni Adana Turizm, Meta tur Turizm, Şanlıurfa Astor, Tokat Seyahat, Lider Adana Turizm, Ulusoy Turizm, As Bafra, Kamberoğlu Turizm, Süha Turizm, Mis Amasya, Esadaş Turizm gibi pek çok otobüs firmaları yer almaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.