Genel Bilgi ve İçerikler

SAMSUNG GALAXY TAB Alınır Mı?

39

Samsung Galaxy Tab alınır mı? Samsung  Galaxy Tab modelleri, tablet sektöründe en çok beğenilen ve tercih edilen cihazlar arasında yer aldı. Bu modellerin uygun fiyatlarını da bulabilmek mümkün. Bilindiği üzere teknolojinin dünyamıza girmesi ile birlikte artık 10 insandan 9’u teknolojik aletlere uyum sağlamaya başladı. Özellikle teknolojinin ülkemizde çok fazla yayılması ile birlikte Android cihazlar oldukça ilgi görmeye başladı. Geçtiğimiz dönemlerde Apple – Android kıyaslamasında ülkemizde Android cihazların daha fazla satışı olduğu bilinmekteydi. Son dönemlerde ise biraz daha rekabet farklı noktalara geldi. Android cihazların günümüzde sık kullanılması ile birlikte insanlarda tablet dönemi de başlamış oldu.

Bilgisayarları taşımak istemeyen ve taşımakta zorlanan birçok kişi işlerini düzenli ve hızlı bir şekilde halledebilmek adına tablet cihazlara yöneldi. Bu noktada ise Android cihazların en fazla satışı sağlanan Samsung Galaxy Tab cihazları ilgi görmekteydi. Sürekli olarak farklı ve yeni modellerin çıkışını sağlayarak insanlara farklı tecrübe ve deneyimler kazandırmak isteyen Samsung markası piyasaya sürdüğü Galaxy Tab cihazlarında da satışlarını arttırdı.

Samsung Galaxy Tab Alınır Mı?

Peki Samsung galaxy tab alınır mı? Giriş seviyesi tabletler arasında gösterilen akıllı tablet Samsun Galaxy Tab A 8.4 son olarak tanıtılan cihazlar arasındaydı. Tabletlerin günümüzde birçok insanların hayatlarının parçası olmasının ardından insanlar bu cihazlara oldukça ilgisini arttırdı ve almadan önce büyük araştırmalar yapmaya başladılar. Samsung son olarak geçtiğimiz aylarda yeni akıllı tableti olan Galaxy Tab A 8.4 modelini müşterilere tanıttı. Giriş sınıfı tablet olarak gösterilen bu modellerde insanların diğer Galaxy Tab modellerine göre daha stabil ve hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamakta.

Güney Kore menşeili teknoloji devi şirketlerinden birisi olan Samsung, son yıllarda geride kalan teknolojilerini arttırmaya devam etmekte ve müşterilerini tatmin edecek noktalarda ar-ge çalışmalarını hızlandırmakta. Son çıkarılan tablet modelinde kullanılan Exynos 7904 işlemcisi de oldukça dikkat çekmektedir. İşlemcinin teknolojisi 14 nm’de bulunması ve sekiz çekirdekten yer alması diğer cihazlara oranla daha stabil işlevde çalışmaktadır. Çekirdeklerin içerisinde yer alan GHz hızları ise diğer modellerine oranla ilgi çekici. 2 tanesinde 1.8 GHz frekans hızında çalışması da Güney Kore menşeili şirketin tepkileri dikkate aldığının da göstergesi olarak yer almaktadır.

Galaxy Tab Kamera Performansı

Tabletlerde merak edilen konulardan bir tanesi de şüphesiz kamera performansı olmakta. Telefonlarda dikkat edilen kamera merakı, tablet cihazlara da bulaşmış durumda. Kullanıcıların çoğu bu noktalara oldukça dikkat etmekte ve Galaxy Tab cihazlarının son çıkan modelinde de bu oranlar biraz şaşırtıcı. Galaxy Tab A 8.4 modelinde ön kamera 2 MP ve 5 MP arka kamerası ile birlikte bu model piyasaya sürüldü.

Samsung Galaxy Tab A 8.4 cihazlarında ki büyüklük ise diğer tabletlere oranla biraz daha küçük olarak yer almaktadır. Bu modelde cihazın büyüklüğü 8.4 inç olarak yer almakta. Ekranın tamamen Full HD çözünürlükte yer alması ve AMOLED panel olarak müşterilerin beğenisine sunulması kullanıcıların da dikkate aldığı konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Tabletlerde kameranın ardından dikkat edilecek bir diğer önemli konulardan bir tanesi de kullanıcıların çoğunun şikayetçi oldu batarya ve şarj konularıdır. Tablet cihazlarının batarya konusunda 5000 mAH’lik noktada olması bir tablete göre oldukça düşük bir bataryaya sahip olduğunu da önümüze çıkarmaktadır.

Yeni giriş seviyesi tablet cihazlar arasında gösterilen Samsung Galaxy Tab A 8.4 fiyatının resmi satış fiyatı 279 dolar olarak karşımıza çıkmakta. Fiyatı ve performansı ile Türkiye’de bu cihazın yüksek satış rakamlarına ulaşması muhtemel. Güncel dolar/TL kuruna ise cihazın ülkemizde ki fiyatı ek vergiler de dahil olmak üzere 1900-2100TL olarak değişmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy tab alınır mı? Sorusuna sizler için en iyi cevabı vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.