Genel Bilgi ve İçerikler

Azerbaycan Hat Fiyatları Ne Kadar?

37

Azerbaycan, Türkiye ile ilişkileri en yüksek olan aynı zamanda kardeş olarak nitelendirilen ülkedir. Bu nedenle iş insanlarının, gezgin olan seyahat sevenlerin ve de işçi sınıfının en çok çıktığı yurt dışı ülkesi olma özelliğine de sahiptir. İki ülke arasındaki ilişkilerden hareketle Azerbaycan’da ticari faaliyetler yapan Türk iş insanları, çalışma durumlarından dolayı da Azerbaycan’a seyahat ederler. Bu seyahatler kimi zaman çok uzun süreli olabilme durumuna sahiptir. Bu durumlarda da kişiler iletişimlerinde aksaklık yaşamamak ve Azerbaycan ile bağlantılarında kesintiye uğramamak için Azerbaycan hattı almaktadırlar.

Azerbaycan Hat Fiyatları Ne Kadar

Pek çok ülkede olduğu gibi Azerbaycan’da da ön ödemeli ve faturalı hatlar vardır. Faturalı hat sahibi olmak daha zahmetli ve uzun bir süreç olurken, ön ödemeli hatlar daha kolay alınır. Kaldığınız süre fark etmeksizin Azerbaycan’da dilediğiniz hat satım yerlerinden ön ödemeli kart sahibi olabilirsiniz. Azerbaycan ön ödemeli hat fiyatı ise 5 manat olarak satılır. Aynı zamanda seyahat eden kişilerin de hayatlarında kolaylıklar sağlaması için bulundukları ülkelerin hatlarını almaları oldukça kullanışlı olur.

Peki 1 manat kaç tl’dir. Az önce Azerbaycan, ön ödemeli hat fiyatının 5 manat olduğunu belirtmiştik. Tabi bu kur dönem dönem değişkenlik gösterebilmektedir. Şu an 1 Azerbaycan manatı 4,37 Türk Lirasına eşittir. Yani şu anki kur ile ortalama olarak ön ödeneli hattın fiyatı Azerbaycan’da 21,85tl dolayındadır.

İşçi sınıflarında yer alan Türk vatandaşlarının çalıştıkları firmalar kimi zaman Azerbaycan’daki firmalarla iş anlaşması yapar.  Bu nedenle de işçilerinin bir kısmını çalışması için oraya yönlendirirler.  İşçiler Azerbaycan’da kaldıkları süre zarfında daha etkili iletişim kurmak, ülkede daha rahat yaşam sürmek için de Azerbaycan hattını satın alırlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.