Genel Bilgi ve İçerikler

Arkadaşla Nasıl Barışılır?

378

Arkadaşla nasıl barışılır? Bazı kişiler sosyaldir, bazı kişiler ise asosyal. Genel olarak sosyal olan kişilerin, asosyal olan kişilere göre daha fazla arkadaşı olabilmektedir. Ancak şöyle bir durum söz konusudur. Bir kişinin onlarca, yüzlerce arkadaşı olsa dahi genellikle sadece bir ya da bir kaç kişi ile samimi olmaktadır. Samimi olduğu kişilerle çok sayıda sırrını paylaşmakta, güvenmekte, diğer arkadaşlarına göre daha içli dışlı olabilmektedir.

Hayatta her şey elbette iyi gidecek diye bir kural yoktur. Bazı durumlarda annemizle, babamızla, akrabalarımızla, kardeşimiz, abimiz veya ablamızla dahi tartışmalarımız olabilmektedir. Ve bu durum kısa süreli küslüklere de sebebiyet verebilir. Çoğu zaman ise bu kısa süreli küslükler tatlıya bağlanır ve hayat yeniden aynı dozunda devam eder.

Arkadaşla Nasıl Barışılır?

Arkadaşla Nasıl Barışılır?

Her insanın yaşantısı, karakteri farklıdır. Bazı kişiler oldukça kırılgan, bazı kişiler oldukça inat olabilmektedir. Bazı insanlar hata kendinde olsa dahi inat ederek özür dilememeyi tercih edebilir. Arkadaşınızla kırgınlık yaşadığınızda eğer hatalı sizseniz en doğru olan yöntem özür dilemekten çekinmemenizdir. Ona küçük bir jest yapabilir, bir hediye de alabilirsiniz. Ya da yüz yüze konuşmaktan çekiniyorsanız Whatsapp veya sosyal medya üzerinden mesaj da atabilirsiniz.

Arkadaşınız eğer inat ise mesajınıza dönüş yapmıyorsa ve hatalı sizseniz üstelemek yerine zamana bırakabilir, bir süre sonra yeniden mesaj atabilirsiniz. Eğer hatalı olan arkadaşınızsa, yine de siz barışmak istiyorsanız bu durumu görmezden gelebilirsiniz. Yaşamış olduğunuz durumu görmezden gelmek istemiyorsanız eğer kendisine neden o şekilde davrandığını sorup bir özür bekleyebilirsiniz.

Arkadaşla nasıl barışılır? Sorunuz için umarız doğru bir cevap verebilmişizdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.