Genel Bilgi ve İçerikler

Araç Üstü Çadırla Kamp Yapmak

259

Araç üstü çadırla kamp yapmak, şehirde bunalanların başvurduğu eylemler arasında yer almaktadır. Doğa ile iç içe kalmanın getirdiği mutluluk, gerçekten de bir başkadır. Ülkemiz, çok sayıda güzelliği bir arada barındığı için, neredeyse her ilimizde kamp yapılabilecek bir alan bulunabilir. Açık hava aktivitesi olarak adlandırılabileceğimiz kamp, içeriğinde çok sayıda farklı aktiviteyi barındırabilmektedir. Bir göl kenarında balık tutmak, yeşillikler içerisinde top oynamak, piknik yapmak, mangal yapmak gibi…

Kamp Alanına Hangi Eşyalar Götürülmelidir?

Huzurlu bir kamp için bazı ince ayrıntılara da dikkat etmek gereklidir. Kamp için gidilecek bölgede istenilen her şey bulunamayabilir. Bu sebepten dolayı çok sayıda malzeme kamp alanına götürülmelidir. Geceleri soğuk olma ihtimaline karşı kalın kıyafetler, el feneri, gerekli yiyecekler ve içecekler, çatal, kaşık bıçak gibi… Ve ayrıca:

 • Çöp poşeti
 • Kibrit, çakmak
 • Temizlik malzemeleri
 • İlk yardım çantası
 • Kamp sandalyesi

Gibi malzemelerin önemi de oldukça büyüktür. Basit bir örnekle çöp poşetini dahi unutmanız, çok sayıda çöpü koymak için yer bulamamanıza neden olabilir. Bu yüzden bu tür ince ayrıntıları dahi hesaba katmanız, kampınızın daha güzel geçmesine yardımcı olacaktır. Eğer kitap okuyan, dergi okuyan birisi iseniz, sevdiğiniz kitap ya da dergileri de yanınızda getirebilirsiniz.

Araç Üstü Çadırla Kamp Yapmak

Günümüzde araç üstü çadır ile kamp yapmak, kamp severlerin sıklıkla başvurduğu eylemler arasında yer alıyor. Sürekli iş yapmak, sürekli şehirde yaşamak belirli bir döngünün ardından gerçekten de çok sıkıcı olabiliyor. Bu rutinden kurtulmak isteyen kişiler, araç üstü çadır ile kendilerini diledikleri kamp alanlarına atabiliyor. Bazıları bunun için kısa mesafeleri tercih ederken, bazıları ise şehirler arası yolculuk yapabiliyor. Ve farklı illerdeki kamp alanlarından kendileri için uygun olan yerleri tercih edebiliyor.

Araç Üstü Çadırla Kamp Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Öncelikle farklı bir deneyim olacağını söyleyebiliriz. Doğa ile iç içe güzel bir sabaha merhaba diyebilirsiniz. Kahvaltınızı eşsiz bir manzaraya karşı yapabilirsiniz. Ki böyle bir ortamda yiyeceğiniz gıdaların tadı, evinizde yediğiniz gıdalardan daha da lezzetli olabilmektedir. Doğa ile baş başa kalabilirsiniz ve duyduğunuz sesler araç sesi, kalabalık sesi değil, kuşların, doğanın sesi olacaktır. Araç üzeri çadırın avantajları:

 • Çok kısa bir sürede kurulum gerçekleştirebilirsiniz.
 • Çadırı yağmurlu havalarda kullanabilirsiniz
 • Toplamak istediğiniz zaman hızlı bir şekilde toplayabilirsiniz.
 • Yüksekte olduğu için böceklerden, diğer canlılardan daha iyi korunabilirsiniz.

Gibi çok sayıda avantajı bir arada barındırmaktadır. Yani adeta küçük bir evi, yanınızda taşıyormuşçasına araç üzeri çadır ile gezintiye çıkabiliyorsunuz.

Araç Üstü Çadır Nereden Alınır?

Aracınız bu şartlara uygun olmasına rağmen, araç üstü çadıra sahip değilseniz, yazımızı muhtemelen “vay be çok güzelmiş” dercesine okudunuz. Aracınız için uygun, araç üzeri çadır ile bu hayale ulaşmak elbette mümkün. Bu çadırlara, yazımızın sonunda bağlantısını bırakmış olduğumuz  site aracılığıyla kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Farklı araç türlerine uygun, farklı ebatlarda, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilecek araç üzeri çadırlardan dilediğinizi kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Araç Üstü Çadır Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat edilmesi gereken çok sayıda farklı unsur vardır. Öncelikle ucuz ve kalitesiz çadırların ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla gideremeyeceğini ve kullanımının daha kısa vadeli olacağını söyleyebiliriz. Amacınız uzun yıllar boyunca güvenle kullanabileceğiniz, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde giderebilecek bir çadır ise bu durumda Brothers Camp çadırlarını tercih edebilirsiniz. Araç üstü çadır seçerken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 1. Çadırın ebatları
 2. Mevsim koşullarına uygunluğu.
 3. Çadırın kumaş özelliği.
 4. Fermuar yapısı.
 5. Pencereleri ile havalandırmaları

Gibi faktörlere dikkat etmenizde yarar olacağını düşünüyoruz. Araç üstü çadırla kamp yapmak gerçekten de çok güzel bir aktivitedir. Bu aktivite ile baş başa kalabilmek için, birbirinden güzel araç üstü çadır çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

https://brotherscamp.com/

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.