Genel Bilgi ve İçerikler

Android’den İphone’a WhatsApp Mesajlarını Aktarma

768

Android’den İphone’a WhatsApp mesajlarını Aktarma nasıl yapılır? Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş Linux tabanlı işletim sistemidir. İphone, 2007 yılında Apple tarafından üretilen mobil cihaz serisidir. Backuptrans programını bilgisayarınıza yükleyerek, Android’den İphone’a WhatsApp mesajlarını aktarma işlemini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Andorid mobil cihaz kullanırken, İOS işletim sistemine sahip İphone cihaz aldıysanız fotoğraf, video, müzik, dosya, belge vs. gibi verileri farklı yöntemler kullanarak aktarabilirsiniz. WhatsApp mesajlarını Andorid’den İphone’a aktarmak istediğinizde, iş biraz zorlaşıyor. Backuptrans programını yükledikten sonra WhatsApp mesajlarını kolaylıkla aktarabilirsiniz.Android’den İphone’a WhatsApp Mesajlarını Aktarma

Android’den İphone’a WhatsApp Mesajlarını Aktarma

Backuptrans İle WhatsApp Mesajlarını Doğrudan Aktarma

Backuptrans programını indirmeden önce, bilgisayarınızda iTunes programının son versiyonunun yüklü olması gerekiyor. İTunes ile Backuptrans uyumlu bir şekilde çalışmazsa, ikinci yöntemi deneyebilirsiniz.

Backuptrans programını www.backuptrans.com/android-whatsapp-to-iphone-transfer.html sitesinden indirerek bilgisayarınıza yükleyin. Program Windows’un tüm sürümleri ve MacOS ile uyumlu çalışmaktadır.

Android ve İphone cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın.

Android cihazınızdaki WhatsApp mesajlarını bilgisayara yedekleyin.

Yedekleme esnasında ekran şifresi çıkarsa, şifre girmeden verileri yedekle butonuna basarak devam edin.

Yedekleme işlemi bittiğinde mesajlar programın ara yüzünde görülecektir.

İphone cihazınızı seçin. WhatsApp uygulamasının her iki cihazda kapalı tutun.

Verileri aktarmak için ekranın üst menüsünde yer alan ikili telefon simgesine tıklayarak, transfer message from Android to İphone butonuna basın.Uyarı: Mesajlar okunmuyorsa, WhatsApp’ı güncelleyin. İphone cihazınız bilgisayarda çıkmıyorsa, iTunes programının son sürümünün yüklü olup olmadığını kontrol edin.

iTunes Programını Kullanarak WhatsApp Mesajlarını Aktarma

Backuptrans ile İphone cihazınız birlikte çalışmazsa, iTunes programını kullanarak WhatsApp mesajlarını kolaylıkla aktarabilirsiniz.

iTunes programını açın. Android cihazınızda bulunan WhatsApp sohbet geçmişini yedekle butonuna basın.

İphone cihazınızdaki iCloud backupun kapalı olduğundan emin olun.

İphone cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın.

iTunes programını açın. Şimdi yedekle butonuna basın.

USB kablo kullanarak bağladığınız İphone cihazınızı bilgisayardan çıkarın.

Export Messages to iTunes Backup butonuna basarak, WhatsApp mesajlarını yerel veri tabanından iTunes Backup’a aktarabilirsiniz. Böylece mesajlar dışa aktarılmış olacak ve oluşturmuş olduğunuz yedekle birleşecek.

İphone USB kablo kullanarak yeniden bilgisayara bağlayın.

iTunes Finder’i başlatarak yedekle-geri yükle butonuna basın.

Geri yükleme işlemi bittikten sonra İphone’de WhatsApp’ı yeniden doğrulayın.

iCloud yedeklemesini geçin.

Bir Tane SIM Kartınız Varsa Aşağıdaki Adımları Uygulayın

SIM kartı Android cihazınıza takın. WhatsApp’ı kullanır duruma getirin.Android cep telefonunuzu bilgisayara bağlayıp, yazılım mesajlarını yedekleyin.

SIM kartı Android cihazdan İphone aktarın.

WhatsApp’ı İphone’de kurduktan sonra cep telefonu numaranızı doğrulayın.

Geri yükleme adımlarını eksiksiz bir şekilde uygulayın.

Android işletim sisteminden Iphone’a whatsapp mesajlarını aktarma genel olarak bu şekildedir. Iphone işletim sistemli cihazlar genellikle daha pahalı olduğu için yeni telefon satın almak isteyen kişiler bu tercihini Android işletim sisteminden yana yapabilmektedir. Bu durum doğal olarak android işletim sisteminden Iphone’a whatsapp mesajı aktarılır? Sorusunun sorulmasına neden olabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.