Genel Bilgi ve İçerikler

Nişan Alışverişi Nasıl Yapılır?

335

Nişan alışverişi nasıl yapılır? Evlilik kararı alındıktan sonra dur durak bilmeyen bir sürecin içine girilir. Kız isteme töreni, Söz merasimi derken nişan alışveriş zamanı gelir. Eğer bu süreci aceleye getirmek istemiyorsanız sakin ve bol vakitli bir gün seçiniz. Nişan bohçasının amacı gelin ve damadın nişan törenlerinde giyecekleri kıyafetlerin ve ayakkabıların alınmasıdır.

Nişan Alışverişi Nasıl Yapılır?

Yöre yöre değişiklik gösteren adetler olsa da nişan bohçası her kızın hayalidir. Nişan bohçasının amacı geline çeşitli giyim ve bakım malzemelerinin bulunduğu bohçanın düzenlenmesini kapsamaktadır. Bu yorucu dönemde gelin ve damat için yapılacak bohçanın listesini sizin için araştırıp hazırladık.

Nişan Alışverişi Nasıl Yapılır?

Nişan Bohçasında Geline Alınması Gerekenler Nelerdir?

1. Nişan kıyafeti
2. Nişanda giyilecek ayakkabı
3. Gecelik takımı
4. İç çamaşırı takımı
5. Makyaj malzemeleri
6. El ayak bakım seti
7. Parfüm ve deodorant
8. Saç bakım seti(tarak ayna fırça toka)
9. Çorap
10. Çanta
11. Cüzdan
12. Banyo havlusu ve seti
13. Saat
14. Kaban

Nişan Bohçasında Damada Alınması Gerekenler Nelerdir?

1. Gömlek, kravat
2. İç çamaşırı takımı (atlet, boxer)
3. Ayakkabı
4. Saat
5. Mendil
6. Traş makinası veya Tıraş takımı
7. Cüzdan, Kemer, anahtarlık
8. Mendil
9. Robdöşambr ve pijama takımı
10. Banyo takımı
11. Krem

Nişan Bohçasının Olmazsa Olmazları

Pijama gecelik takımı, gömlek ve kravat, genel bakım malzemeleri, iç çamaşırı ev terliği ve çorap genel listenin başında olanlardır. Liste size göre uzayıp kısalabilir.

Bu tarz zamanlar için uğranması gereken ilk yer kuşkusuz ki Eminönü’dür. Bu bölgede listenizin içindekileri hem daha kolay hem daha ucuza temin edebilirsiniz. Makyaj malzemesi ve bakım ürünleri için en iyi yer ise Kapalı Çarşı’dır. Kozmetik ürünlerin ucuz ve kaliteli adresidir. Geleneksel ürünler içinde ve ya kıyafet ayakkabı gibi ürünleri de Fatih’te rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu semtte butik fazlalıklarının istediğiniz çeşit elbiseyi bulmanızda yardımcı rol oynayacaktır.  Mağaza sayılarının ve uygunluk açısından bir diğer yer ise Bakırköy’dür. Bu tarzda yerlerde mağaza yoğunluğu, uygunluğu ve çeşit fazlalığı önemlidir. Bunun için bu tarz yerlerden temin edeceğiniz ürünler daha uyguna gelecektir.

Nişan alışverişi nasıl yapılır? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Sağlıklı, huzurlu günler dileriz. Nişan organizasyonu için ise İzmir nişan organizayon gibi kuruluşlar tercih edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.