Genel Bilgi ve İçerikler

2022 Yılında Eğitim Nasıl Olacak?

162

2022 yılında eğitim nasıl olacak? Çok sayıda öğrenci bu sorunun cevabını merak ediyor. Koronavirüs sebebiyle ülkemiz genelinde çok sayıda üniversite, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenciler uzaktan eğitime geçiş yaptı. Bazı öğrenciler bu durumdan memnun kalsa da, bazı öğrenciler halden hiç memnun olmadı. Memnuniyetsizlik yaşayan öğrencilerin görüşleri ise birbirinden farklı olabilmekte. Kimi uzaktan dersleri anlamadığını, kimi ise arkadaşlarından ayrı kaldığını söylüyor.

Uzaktan Eğitimle Yaşanan Zorluklar

Uzaktan eğitim, pek çok kişi için çok zor oldu. Özellikle de bulunduğu yerde internet tam anlamıyla çekmeyen veya teknolojik imkanlar açısından yetersiz olan öğrenciler için. Bazı öğrencilerin imkanı olsa da, bu öğrenciler de dersi uzaktan anlayamadığını söylüyor. Çok sayıda üniversitede ise sınav esnasında çeşitli hatalar yaşandı. Öğrenciler ekranlarında gördükleri soruları sistemsel hatalar sebebiyle cevaplayamadı.

2022 Yılında Eğitim Nasıl Olacak?

 Uzaktan Eğitimin Avantajları Ne Oldu?

Öğrenciler için maddiyat son derece önemli. Aktif olarak laptop, tablet kullanan öğrencilerin geneli dolmuş parası vermek, yurtta veya kirada kalmak yerine evlerinde eğitimlere katılabildi. Bu da öğrencilere – ailelere ekonomik açıdan bir katkı sağladı. Her ay yurt parası vermek, dolmuş parası vermek yerine öğrenciler evlerinden eğitim alabildi. Bu durumu pek çok öğrenci sevdi fakat çok sayıda öğrenci de tabir-i caizse öğrencilik yaşayamadığını ifade etti.

2022 Yılında Eğitim Nasıl Olacak?

2022 yılında eğitim, vaka sayıları çok azalırsa eğer, YÖK ve Milli eğitimin kararlarıyla yüz yüze olabilir. Vaka sayılarında artış olması durumunda ise bazı okullar yüz yüze eğitime bazıları ise uzaktan eğitime geçiş yapabilir. Bu durum genel olarak bilim kurulunun alacağı kararlar neticesinde belli olmaktadır.

2022 yılında eğitim nasıl olacak? Sorusunu sizler için en iyi şekilde cevaplama çalıştık.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.