Genel Bilgi ve İçerikler

Ticari Binalar İçin Çatı İzolasyonu

140

Ticari binalar için çatı izolasyonu, günümüzde sıklıkla aratılan konular içerisinde yer alıyor. Ticari çatı izolasyon, esasen, binanın dış ve iç bileşenleri arasında bir bariyer oluşturmak için membranın altına yerleştirilen koruyucu bir yalıtım katmanıdır. Çatı izolasyonu hem ticari hem de konut binaları için soğutma ve ısıtma maliyetlerinin düşürülmesinde önemli bir rol oynar. Çatı yalıtımı çok basit bir fikir gibi görünse de çeşitli çatı izolasyon türlerinin bilimi ve uygulaması, bunu düşündüğünüzden daha karmaşık hale getirir. Aynı zamanda birçok katman ve uygulamayı içeren karmaşık bir süreçtir.

Sprey Polyurea Çatı İzolasyonunda Nasıl Kullanılır?

Temel ticari bina çatı izolasyon türleri arasında Sprey poliüretan, granül elyaf yalıtımı, selüloz çatı yalıtımı ve Sprey polyurea ve köpük yalıtım bulunur. Sprey polyurea, kurulum sırasında çatı sistemine püskürtülen bir sıvıyı kullanır. Sprey köpük yalıtımı, ticari binanın çatı sistemi için çok uygun olan kaliteli bir köpük yalıtım kullanılarak önlenebilecek pahalı bir prosedürdür. Sprey poliüretan köpük yalıtımı, yüksek R değeri nedeniyle ticari binalar için ucuz ama etkili bir çatı yalıtımı şeklidir, bu da yalıtımın diğer tüm formlardan daha etkili olduğu anlamına gelir.

Sprey poliüretan firması

Ticari Binalar İçin Çatı İzolasyonu Firması

Çatı izolasyonu için, alanında uzman bir firmayla anlaşma sağlamak doğru tercih. İşinde son derece başarılı kuruluşlardan bir tanesi Gurelmuhendislik.com ‘dur. Gürel mühendislik, izolasyon, yalıtım konularında çok sayıda hizmeti bir arada vermektedir. Firma, bugüne kadar çok sayıda işe başarılı bir şekilde imza atmıştır. Bu konu ile ilgili görsellere Gurelmuhendislik.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gevşek dolgu yalıtımı kurarken, montaj şirketi bir matkap presi ile çatı yalıtım kirişleri üzerinde üst üste binen bir model oluşturmalıdır. Daha sonra, delinmiş desenin üzerine bir parça kontrplak yerleştirilir, ardından bir köpük tabakası ve birkaç kat derz macunu gelir. Sıkı doldurma tekniği, köpüğün konumlandırılmasında ve karıştırma ve püskürtme tekniklerinde daha fazla özen gerektirir. Çatı izolasyonu kurduktan sonra, uygun sızdırmazlığı ve su geçirmez montajı sağlamak için gevşek dolgu yalıtımı tavana sağlam bir şekilde zımbalanmalıdır.

Ticari binalar için çatı izolasyonu firması Gurelmuhendislik.com ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.