Genel Bilgi ve İçerikler

Yeşil Çayın Farklı Şekillerde Kullanımı

209

Yeşil çayın farklı şekillerde kullanımı mümkün mü? Yeşil çay, son zamanlarda oldukça sık tüketilen bitki çaylarının başında geliyor. Siyah çaydan oldukça farklı renk, tat ve kokuya sahip olan yeşil çay, vücut için oldukça faydalı bir çay olarak biliniyor. Önemli bir antioksidan özelliğine sahip olan yeşil çay, özellikle diyet menülerinin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Rahatlatıcı ve hafif tadıyla bilinen yeşil çayı farklı amaçlarla kullanmak ise oldukça mümkün.

Yeşil Çayın Farklı Şekillerde Kullanımı

Öncelikle bildiğiniz üzere yeşil çayı normal sıcak bir bitki çayı olarak tüketmek mümkün. Eğer çayınızı demlediniz ama işiniz çıktı o an içemediniz ve çayınız soğudu. Daha sonra soğuyan çayın içine biraz limon ve bal ekleyerek çok sağlıklı bir limonata elde edebilirsiniz. Smoothie içmeyi seviyorsanız soğuk yeşil çayı smoothie için ana baz olarak kullanabilirsiniz. Yeşil çayın muhteşem rengini tatlılar ve kekler için renk vermesi için kullanırsanız çok etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yeşil Çayın Farklı Şekillerde Kullanımı

Yeşil Çay ve Cilt Bakımı

Yeşil çayı cilt bakımı içinde kullanmak mümkün. Özellikle son zamanlarda yeşil çaylı cilt ve bakım ürünleri marketlerde yer alıyor. Eğer sizde yeşil çayı cilt bakımı için evde doğal yöntemlerle kullanmak isterseniz çayınızı demlerken kullandığınız poşetleri çöpe atmayın. Çay poşetlerinin ılımasını bekledikten sonra göz kapaklarının üzerine koyabilirsiniz. 15-20 dakika kadar bekleyin. Yeşil çayı bu şekilde kullanmak göz yorgunluğunuzu alırken göz torbalarına da iyi gelecektir. Eğer poşetleri koymak istemiyorsanız bir pamuk yardımıyla soğuk yeşil çayı göz altına sürerek göz maskesi şeklinde de kullanabilirsiniz.

Yeşil çay siyah çaya bir alternatif olmamakla birlikte siyah çay tutkunlarının da arada zevkle kullandığı çaylar arasına yer almaya başlamıştır. Yeşil çayın hem hafif ve yumuşak tadından faydalanarak sağlıklı bir vücuda kavuşmak mümkün hem de yukarıda verdiğimiz kullanım önerileriyle hayatınıza farklılık katabilirsiniz.

Yeşil çayın farklı şekillerde kullanımı mümkün mü? Cilt bakımı için yeşil çay nasıl kullanılır? Sorularına sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirseniz memnuniyet duyar, sağlıklı günler dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.