Genel Bilgi ve İçerikler

Webmaster Dünyasının Devleri

190

Webmaster dünyasının devlerini açıklamadan önce, webmaster ne demek? Kısacası bundan bahsedelim. Webmaster ingilizce bir kelimedir ve web yöneticisi anlamına gelmektedir. Web sitesi geliştiren kişiler ve bu konu ile meşgul olan kişiler genel olarak webmaster olarak lanse edilmektedir. Yazılım, animasyon, grafik, sunucu gibi konularda bilgi sahibi olabilir bu kişiler. Bu kişileri bir arada buluşturan platform ise webmaster siteleri, webmaster forum siteleri olarak bilinmektedir.

Webmaster Dünyasının Devleri

En iyi webmaster forum siteleri genel olarak seri bir şekilde başlıkların açıldığı, ticaretin yoğun olarak gerçekleştiği siteler olarak bilinmektedir. R10.net en çok bilinen ve en çok tercih edilen forum sitelerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Ancak üyelik son derece zordur. Bir tanıdığınız var ise davetiye sistemi aracılığıyla kolay bir şekilde üye olunabilir. Bunun dışında en çok bilinen ikinci webmaster sitesi ise wmaraci.com olarak biliniyor. Wmaraci.com ‘a üyelik nispeten daha kolaydır.

Webmaster Forum Sitelerinde Paylaşılanlar

Webmaster forum sitelerinde pek çok bilgi paylaşılmaktadır. Ancak bu sitelerde iyi niyetli kişiler olduğu kadar ne yazık ki kötü niyetli kişiler de son derece fazladır. Sizi kandırmaya, paranızı çalmaya çalışan kişiler olabilir. Bu yüzden webmaster sitelerinde ticaret gerçekleştirirken sadece güvenilir profiller ile meşgul olabilirsiniz. Ticaret sayısı yüksek ya da eski tarihli profilleri tercih etmenizde yarar var. Bildiklerinizi forumda paylaşarak mesaj sayınızı arttırabilir, ticaret konuları açarak sizler de başarılı olduğunuz alanlardan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Webmaster dünyasının devleri olan sitelere kayıt olmak pek çok avantajı da beraberinde getirecektir. Öncelikle iyi bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Kendinize kazanç kapısı oluşturabilirsiniz. Bilgi birikimlerinizi çok daha üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Kişisel bilgi sitemiz aracılığıyla daha farklı bilgiler okumak isterseniz, sitemizde bulunan diğer kategorilere göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.