Genel Bilgi ve İçerikler

Vitaminler Şişmanlatıyor Mu

206

Vitaminler şişmanlatıyor mu? Vitamin desteği alan kişilerin genel olarak cevabını en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi budur. Bu sorumuzun cevabı olarak vitaminlerin kilo aldırmadığını söylemek yanlış olmaz. Kilo alma sürecinde pek çok faktörün etkin rol aldığını daha önceki yazılarımızda da belirtmiştik. Vitamin alımı bu faktörlerden biri değildir.

Vitaminler Şişmanlatıyor Mu?

Vitaminlerin şişmanlattığına olan inancın temelinde, vitamin kullanımı sonrası artan kilolar bulunmaktadır. Vitamin kullanalar tarafından bu fazla kiloların sorumlusu kullandıkları vitaminlerdir. Fakat işin gerçeği vitamin kullanımı sonrası alınan kilolardan vitaminler sorumlu değildir.

Vitamin eksikliği pek çok rahatsızlığa neden olabilmektedir. Bu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bu vitaminler ile metabolizma dengesi sağlanmaya çalışılarak hasta tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Vitamin eksikliğine neden olan bazı rahatsızlıkların iştahsızlık ve kilo alamama gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Vitamin ve Minareller Önemlidir

Vitamin ve minareller vücudumuz için son derece önemlidir. Uygulanan tedavi ile vücudun ihtiyacı olan vitaminler sağlandığı için rahatsızlık ve dolaysıyla yan etkileri ortadan kalkmaktadır. Bu hastalıkların yan etkilerinden olan iştahsızlık ve kilo alamama uygulanan tedavi ile engellendiğinden kişi normalde alması gereken kiloları almaktadır.

Vitamin ve minerallerin metabolizma bütünlüğü açısından rolleri tartışılmazdır. Eksik ya da fazla kullanımlarının metabolizma üzerindeki etkileri oldukça değişken olan bu maddelerin yeterince kullanıldığından emin olmak faydanıza olacaktır.

Dengesiz olarak uygulanan beslenme alışkanlıklarının olağan dışı alınan kilolar üzerindeki etkisi unutulmamalıdır. Bu sebeple dengeli ve sağlıklı bir beslenme takvimi oluşturularak metabolizmanın ihtiyacı olan tüm vitamin ve minerallerin yeterince alındığından emin olunması gerekmektedir. Kişisel bilgi olarak sizlere vitaminler şişmanlatıyor mu? Sorusuna net bir cevap vermeye çalıştık. Umarız bu yazıdan memnun kalmışsınızdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.