Genel Bilgi ve İçerikler

Tekafül Sigortacılığı Katılım Bankacılığı

168

Tekafül sigortacılığı katılım bankacılığı gibi konularda arayış içerisinde iseniz hoş geldiniz. Tekafül sigorta yani faizsiz – islami sigortacılığın mantığı son derece eskiye dayanmaktadır. Faizsiz sigortacılık anlayışı, islami açıdan uygun bir anlayış türüdür. Bu sebepten dolayı Müslüman ülkelerde, ülkemizde İslam’a uygun bir şekilde hareket etmek isteyen çok sayıda kişi, sigorta konusunda tekafül sigorta türünü tercih etmektedir.

Tekafül Sigortacılığı Katılım Bankacılığı

Tekafül Sigortacılığı Katılım Bankacılığı

Katılım bankacılığı, çok sayıda farklı bankacılık hizmetlerine aracılık etmektedir. Peki bunlar nedir? Kasa kiralama, bir başka hesaba para gönderimi, fatura ödeme işlemleri, genel bankacılık hizmetleri, döviz alımı ve döviz satımı gibi çok sayıda konu tekafül bankacılığı içerisinde yer almaktadır. Bu bankacılık türünün temel ilkesi faizsizliktir…

Sizler için özel olarak önermiş olduğumuz ifhaber.com, İslam’a uygun bir şekilde finans ve ekonomi haberleri yayınlayan siteler içerisinde yer almaktadır. Tasarımı son derece hoş, kullanımı kolay olan bu siteyi internete bağlı farklı cihazlar aracılığıyla kullanabilirsiniz. İlgi alanınıza hitap eden onlarca farklı yazıya bu site aracılığıyla kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.