Genel Bilgi ve İçerikler

Seo Olmazsa Ne Olur?

171

Seo olmazsa ne olur? Site sahiplerinin genel olarak en büyük isteği, Google’da iyi bir yere gelmektir. Ülkemizde ve Dünya genelinde en çok kullanılan arama motorlarından bir tanesi Google’dır. Hatta çok sayıda ülkemizde, ki buna ülkemizde dahil, Google dışındaki diğer arama motorları pek de dikkate alınmamaktadır. Hedef nokta bellidir. Google’da 1. sayfada yer alabilmek için gerekli çalışmaları herkes en iyi şekilde yapmaya çalışır. Bazıları bunun için illegal yöntemler kullanır, bazıları ise kurallara uygun bir şekilde hareket etmeye çalışır?

Seo site sahiplerinin içli dışlı olduğu bir konudur. Genel olarak webmaster forumlarında, platformlarında da bu konu üzerinde sıklıkla durulmaktadır. Özellikle hizmet sektörleri, ürün satış sektörleri için iyi bir yere gelmek son derece önemli bir konudur. Sitesi üst sıralarda olan site sahipleri, alt sıralarda olan site sahiplerine oranla çok daha fazla kazanca sahip olabilir. Bu yeterliliğe sahip olmayan kişiler ise Google adwords aracılığıyla Google’a reklam verebilmektedir.

Nasıl Google’da Üst Sıralara Gelinir?

Google’da üst sıralara gelebilmek için anahtar kelimenizin zorluk derecesi çok önemlidir. Örneğin yeni bir sitenin, “kitap” gibi bir kelimede Google’da 1. sayfaya gelmesi, kısa süre içerisinde imkansızdır. Bu tür anahtar kelimelerde rakip siteler, uzun yıllardır çok büyük yatırımlar yapmış olabilir. Ki bu sitelerin, firmaların da genel olarak maddi kaynakları oldukça iyi durumdadır. Bu sebepten dolayı bu sitelerle, bu rakiplerle tek başınıza rekabete giremeyebilirsiniz. Bunun için rekabet oranı düşük kelimeler seçebilirsiniz.

Anahtar kelimelerinizin aranma hacimleri yüksekse yine de aratılan ancak rekabet oranı daha düşük olan kelimeler belirleyebilirsiniz. Örneğin “kitap” kelimesi yerine lise kitapları satıyorsanız “lise kitapları” gibi kelimeler belirleyebilirsiniz. Aranma hacminiz çok düşükse illa ki yatırım yapmanıza gerek kalmayabilir. Sadece içerikleriniz ile Google’da daha iyi yerlere gelebilirsiniz. Bunun için biraz sabretmeniz gerekebilir.

Seo Olmazsa Ne Olur?

Aslına bakarsanız seo olmazsa ne olur? Sorusunun cevabı şu şekildedir. Seo olmazsa eğer, sizin siteniz de olmaz. Çünkü bir web sitesi oluşturduğunuzda ister istemez seo kavramları ile içli dışlı oluyorsunuz. Bu içli dışlı olma durumu sizin bilgi birikiminizle doğru endekslidir. Yani arama motoru optimizasyonuna yönelik bilginiz çok iyi durumda ise bu konuda başarılı olabilirsiniz. Eğer değil ise, site içi hatalarınız çok olabilir. Bu hataların düzeltilmesi için de SEO optimizasyonu konusunda uzman kişiler ile iletişime geçebilirsiniz.

Site içeriğinizde anahtar kelimeleri haddinden fazla kullanmanız doğru değildir. Gerekli tüm adımları en iyi şekilde atmanız gerekir. Ve unutmayın ki Google’ı kandıramazsınız. İllegal yöntemler kullanarak başarı elde ettiğini sanan kişiler, sadece Google’ı kandırdıklarını düşünürler. Google, bu tür sitelere bazı yaptırımlar uygulayabilmektedir. Sağlıklı çalışmaların tamamı için backlink çalışmaları konusunda uzman olan backlinkim firmasının bu konularda ürettiği içeriklere bakılabilir.

En İyi Seo Firmaları Hangileri?

En iyi seo firmaları, adından da anlaşılabileceği üzere işini en iyi şekilde yapan firmalardır. Tamamen para odaklı değil de, bu firmalar genel olarak müşteriye verim sunma odaklı düşünmektedir. İşinde uzman olan çok sayıda firma vardır. Google’da 1. sayfada olan firmalardan bazıları:

 • Sempeak Seo
 • Zeo
 • Ayhan KARAMAN
 • Seocu
 • Seo Kaos

Şeklindedir. Bu firmaların fiyat politikalarını inceleyerek de anlaşma sağlayabilirsiniz. Ya da en iyi seo firmaları arasında yer alan Backlinkim firmasına da göz atabilirsiniz. Bu firma da R10 gibi bilinir platformlar aracılığıyla çok sayıda müşterisini memnun etmiş, başarılı bir kuruluştur.

Dış Seo Olmazsa Ne Olur?

Dış seo, site içeriğinde her şeyi en iyi şekilde yapmasına rağmen başarı elde edemeyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Bu sayede istenilen anahtar kelimeler geçmişe oranla daha da iyi yerlere gelebilmektedir. Buna imkan sunan çalışmaların bütünü genel olarak backlink paketleri olarak adlandırılmaktadır. Dış seo çalışmaları doğru bir şekilde yapıldığı taktirde çok yönlü fayda sağlamaktadır. Dış seo çalışmaları ile:

 • Sitenizin index alma hızı artar.
 • Anahtar kelimelerinizde daha üst sıralara gelebilirsiniz.
 • Siteniz geçmişe göre daha kolay bulunabilir.
 • Sektörünüzdeki kazancınız artabilir.

Bu gibi çok yönlü yararları olabilmektedir. Çalışmalardan faydalanmak isterseniz eğer backlinkim.com.tr firmasını ziyaret edebilirsiniz. Dış seo çalışmaları ile, daha üst sıralara gelebilmeniz adına kendileri sizler için en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Dış seo olmazsa ne olur? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Hem site içi hem de site dışı seo çalışmalarının oldukça önemli olduğunu unutmayın.

1 yorum
 1. Abdullah diyor

  Seounun yanında özgün içerikte çok önemli ne kadar çok özgün içerik o kadar güzel

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.