Genel Bilgi ve İçerikler

Geniş Basenler İçin Basit Egzersizler

216

Geniş basenler için basit egzersizler mi arıyorsunuz? Bayanların en büyük şikâyetlerinden biri de geniş basenlerdir. Alınan kiloların özellikle armut tipi vücuda sahip kadınlarda basenlerde birikmesi oldukça çirkin bir görüntüyü de beraberinde getirmektedir. Erkeklerdeki göbek sorunun bayanlardaki karşılığı olan büyük basenler sağlıklı beslenme ve spor ile kolayca kâbus olmak çıkmaktadır.

Bilindiği üzere kadınların genelinde görülen armut tipi vücudun en büyük karakteristiği yağlanmanın basen bölgesinde yoğunlaşmasıdır. Bu yoğunlaşma alınan kilolarla birlikte hem sağlıksız bir yapı hem de kötü bir görünüm oluşturmaktadır.

Yazımızın devamında basen bölgesine yönelik olarak uygulanması tavsiye edilen egzersizlerin tek başına etkili olmayacağının bilinmesi oldukça önemlidir. Yapılan sporun nevi ne olursa olsun sağlıklı beslenme takvimleri uygulanmadan uygulanan sporun düzgün sonuç vermesi mümkün değildir.

Geniş Basenler İçin Basit Egzersizler

Bölgesel zayıflama kategorisine giren basen eritme hareketlerinin her zaman hızlı sonuç vermesi egzersizleri uygulayanların metabolizma yapıları ile yakından ilgilidir. Vücutta oluşan yağlanma ve alınan fazla kiloların arkasında herhangi bir rahatsızlığın olmaması bu egzersizlerin başarısından önemli bir faktördür.

Daha önceki egzersiz paylaşımlarımızda da belirtiğimiz gibi her hangi bir egzersiz uygulanmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Egzersizlerden önce ısınma hareketlerinin yapılması ve egzersizlerin uygulanması ile ilgili her hangi bir engelin olmadığının bilinmesi egzersizlerin icrası sırasında ya da egzersiz sonrasında oluşabilecek rahatsızlıkların önlenmesinde etkilidir.

Basen genişliğinin küçültülmesi ve basenlerin şekle sokulması için uygulanabilecek egzersizlerden örnek bir video şu şekildedir. Geniş basenler için basit egzersizler;

Unutmayın ki egzersizler, sağlıklı bir yaşam için son derece öenmlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.