Genel Bilgi ve İçerikler

Petek Panel Nedir?

19

Günümüzde bir ürünü üretmek kadar korumak da son derece önemlidir. Özellikle cam şişe veya kırılmaya, eğilmeye müsait ürünlerin korunma işlemlerinin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Pek çok mühendis, ürünlerin daha iyi nasıl korunabileceği konusunda onlarca yıl süren uzun araştırmalar yapmıştır. Çok sayıda ürün denenmiş, bazıları başarılı olmuş, bazı projelerse başarısızlıklarla sonuçlanmıştır. Naylon veya karton ürünlerle korunma sağlanmaya çalışılmıştır. İlkel yöntemlerin aksine daha ileri girişimlerle karton petek panel üretilmiştir.

Petek Panel Nedir?

Çevre dostu olan petek paneller karton malzemelerden üretilmektedir. Hafif olduğu için çok sayıda avantajı bir arada sunmaktadır. Petek panellerin amacı, ürünleri zarar sağlayabilecek dış etkenlere karşı korumaktır. Kısacası petek panel nedir? Sorusunun cevabı şudur: Petek paneller farklı cinsteki kağıtların bir araya gelmesiyle, bal peteği görünümünden yola çıkılarak oluşturulmuş dolgu ve ambalaj malzemeleridir. Özellikle taşımacılık sektörü için oldukça önem arz eden ürünlerdir.

Petek panel Nasıl Üretilir?

İlerleyen teknoloji sayesinde günümüzde petek panel üretimi oldukça seri olabilmektedir. Petek panel üretim hatlarında yüksek hızlı kesim için özel üretilen bıçaklar bulunmaktadır. Otomatik olarak en ve boy ayarlaması sağlanabilmektedir. Örnek bir petek panel üretimini şu şekilde izleyebilirsiniz:

Ürünlerin üretiminin ardından satışını yapan firmalardan bir tanesi ARESPAK firmasıdır. Firma, uzun yıllardır bu alanda faaliyetlerini mümkün olan en iyi şekilde sürdürmektedir. Petek panel ürünlerini şu sayfa üzerinden inceleyebilirsiniz:

https://arespak.com/urunlerimiz/petek-panel/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.