Genel Bilgi ve İçerikler

Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları 2023

2.440

Marmaris ücretsiz kamp alanları için hoş geldiniz. Marmaris, Muğla ilinde bulunmaktadır. Bodrum’dan sonra en fazla turist çeken ilçedir. Marmaris’e dalaman havaalanından 1 saat mesafede ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Marmaris’te ücretsiz kamp yapacağınız alanları paylaşacağız.

Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları 2023

Türkiye genelinde çok sayıda kamp alanı bulunmaktadır. Marmaris’te kamp alanı arayan çok sayıda kişi, ücret vermeden kamp yapmak isteyebiliyor. Marmaris’te ücretsiz kamp alanlarına 2023 yılında da son derece ilgi duyuluyor. İnsanlar, aileleriyle arkadaşlarıyla, eşleriyle bu alanlarda keyifli anlar geçirebiliyor.  Peki bu kamp alanları nelerdir? Gelin detaylı olarak birlikte bakalım.

Marmaris Çubucak Tabiat Parkı

Marmaris ilçesinde yer alan Çubucak tabiat parkı, doğa fotoğrafçılığı için çok fazla ziyaret edilen yerlerden birisidir. Datça ile Marmaris arasında kalmaktadır. Aralarında 23-24 kilometrelik mesafe vardır. Burası Marmaris’e göre daha az nemlidir. Bu sebeple sıcaktan bunalan kişiler burayı çok fazla tercih etmektedir. Suyu çok temiz ve etrafı çam ormanları çevrilidir.

Çubucak tabiat parkında karavan, kamp ve çadır kurma imkânınız bulunmaktadır. Su, telefon, internet, elektrik ve kanalizasyon gibi temel ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Günübirlik ziyaretçilerde burayı talep etmektedir. Denize sıfır olmasından dolayı kamp severlere oldukça büyük fırsat sunmaktadır. Aynı zamanda mangal yapmakta serbesttir. Marmaris ücretsiz kamp yerleri arasında yer alan Çubucak, sıkça tercih edilmektedir.

Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları

Marmaris İnbükü Mesire Yeri

Marmaris ücretsiz kamp alanlarından bir tanesi de İnbükü mesire yeridir. Sessiz, sakin ve huzurlu bir yer hayal ettiğinizde ilk aklınıza gelen yerlerden birisi olacaktır. İnbükü mesire yeri doğa severlerden fazlasıyla olumlu yorum almaktadır. 10 hektarlık kamp yapma alanına sahipsiniz. İçerisinde 3 adet koyu bulunmaktadır ve çok iyi denizlere sahiptir. Bu koylar; Mağara, Çökertme ve İnbükü’dür. Yiyecek ve içecek için işletmeler bulunmaktadır. Duş ve tuvalet imkânları sunmaktadır. Çevredeki diğer koyları gezmek için birçok tekne bulunmaktadır. Bunlar: Löngöz, İngiliz Limanı, Karacasöğüt, Bördübet, Yediadalar ve Okluk koylarıdır.

Marmaris Hisarönü Evcan Kamp Alanı

Marmaris’in Hisarönü bölgesinde bulunmaktadır. Hisarönü evcan kamp alanına ulaşım için Marmaris’ten Datça yoluna giderken Bozburun yol ayrımına girmeniz gerekmektedir. Bozburun yol ayrımından sonra kamp alanına ulaşım 6 kilometredir. 24 saat sıcak su hizmeti bulunan kampta sular güneş enerjisiyle ısınmaktadır. Kadınlar ve erkekler için duş ve tuvalet yerleri bulunmaktadır.

Çocukları içinse oyun alanları ve parklar bulunmaktadır. Bulaşık ve çamaşırlarınızı yıkamak için özel alanlar bulunmaktadır. Karavanına geldiğinizde ise karavan atıklarınızı atabileceğiniz alanlar oluşturulmuştur. Yine karavanlara özel otopark alanları mevcuttur. Bir büfede bulunmaktadır. Elektrik sorunu bulunmamaktadır.

Bördübet Koyu Marmaris Ücretsiz Kamp Alanı

Marmaris’in merkezine 29 km uzaklıktadır. Çam ormanları ile çevrilidir. Koy olmasından dolayı denize sıfır kamp alanları bulunmaktadır. Kano, kayak ve rüzgâr sörfü gibi bu koyda birçok seçenek bulunmaktadır. Aynı zaman orman içinde trekking, dağ bisikleti ve doğa yürüyüşü yapmanız mümkündür. Marmaris ücretsiz kamp alanları genel olarak bu şekildedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.