Genel Bilgi ve İçerikler

Kozmik Enerji içimizdeki Güç

129

Kozmik enerji içimizdeki güç. Sağlıklı yaşam denilince akıllara doğru beslenme, düzenli spor yapma, temizlik ve hijyen geliyor. Peki, bunların dışında beden ve ruh sağlığımız için yapılabileceğimiz farklı bir yol daha olduğunu biliyor muydunuz?  Biyolojik bedenimizdeki tedbirlerimizin yanı sıra eterik bedenimizin temizliği de biyolojimizi etkiliyor.

Eterik Bedenimizi Tanıyalım

Ruhsal ve fiziksel bedenimizin toplamına eterik beden, enerji bedenimiz veya aura diyoruz. Görünüş olarak fiziksel ile aynı olduğu için iç fiziksel beden de denilebilir. Eterik bedenimiz, güneşin enerjisini solar pleksus çakrası yoluyla alırken kök çakrasıyla dünyanın enerjisini alıp çakralar yoluyla fiziksel bedenimize sağlıklı enerji akımı sağlar.

Kozmik Enerji İçimizdeki Güç

Kozmik enerjiyle tanışmak ister misiniz? Kozmik enerji nedir? Seviyeleri ve enerji frekansları nelerdir? Bu gibi çokça bilgiye https://www.emreonursal.com/ aracılığıyla ulaşmak mümkün olacaktır. Kozmik enerji pek çok kişinin günümüzde merak ettiği bir konudur. Fakat genel olarak bu konuya yönelik tam bir bilgi sahibi muhtemelen değiliz. Az önce de belirtmiş site üzerinden çokça bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.

Çakra Nedir?

Bedenlerimizin orta hattında bulunan çakra diye adlandırılan çarklar güçlü enerji istasyonlarımızdır. Yedi temel enerji merkezimizde enerjilerimiz dönerken bir akım sağlamaktadır. Ruh ve fiziksel sağlığımızı etkileyen bu yedi enerji merkezlerinde bir aksaklık olduğunda bütün sistemimizi etkileyen sıkıntılarla baş başa kalıyoruz. Bu enerji akımlarının doğru çalışması ve akımın sağlanması için yapılan pek çok çakra temizleme meditasyonları yapabildiğimiz gibi bu konunun uzmanlarına da başvurabiliyoruz.

Çakralarımız ve Bulunduğu Noktalar

Kök Çakra: Omurganın kök kısmında bulunur. Rengi yakut kırmızısı olan bu çakra hayata tutunmayı sağlar. Enerji dengesinin sağlanması için tepe çakrasıyla uyumlu olmalıdır.

  • Sakral Çakra: Göbek deliğinin iki parmak altında(üreme organlarının orada) bulunur.  Rengi turuncu olan bu çakra bereket merkezidir.
  • Solar Pleksus: Göbek deliğinin iki parmak üzerinde bulunur. Rengi sarı olan bu çakramız enerjisini güneşten alır ve empati kurma, altıncı his bu çakramızla ilgilidir.
  • Kalp Çakrası: Göğüslerin tam ortasında bulunur. Rengi yeşil olan bu çark sevgi alışverişinin ve bütün vücudumuzun merkezidir.
  • Boğaz Çakrası: Köprücük kemiği ile gırtlak arasında boğazın tam üzerinde bulunur. Rengi mavi olan bu çark kendini ifade etme ve iletişim kurabilme merkezimizdir.
  • Üçüncü göz/ Alın Çakrası: Nefsin makamı olarak adlandırılan bu çark iki gözün arasında kaşlarımızın ortasında yer alır. Rengi çivit ya da indigo mavisi olan bu çark duru görünün ve sezgisel gücün merkezidir.
  • Tepe/Taç Çakra: Başımızın en üzerinde, ortasında, tepe noktasında yer alır. Rengi koyu mor/beyaz olan bu çakra tüm evrenle olan bağlantımızı sağlar. Fiziksel bedenimizdeki işleyişin enerji boyutundaki merkezidir.
  • Çakralardaki enerji akışında bir aksaklık, blokaj durumunda bunların mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Ruhen ve enerjisel olarak sağlıklı bir birey dahi düzenli olarak bu enerji merkezlerini temizleyip dinlendirmelidir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.