Genel Bilgi ve İçerikler

Karın Germe Ameliyatı İstanbul

66

Karın germe ameliyatı İstanbul şeklinde arayış içerisindeyseniz doğru yere hoş geldiniz. Doğum sonrası karın germe ameliyatı konusunda İstanbul’da iletişime geçilebilecek sağlık merkezlerinden bir tanesi floraklinik.com olarak bilinmektedir. Bilindiği üzere hamilelik süresinde özellikle karın bölgesindeki deri ve derinin altındaki yağ dokularında oldukça büyük bir hacim artışı olur.

Ayrıca doğum sonrasında karın kaslarında gevşeme ve derinin elastikiyetinde azalma olur. Hamilelik sonrasında bir miktar azalma olsa da karın derisi, deri altındaki yağ dokusu ve karın kasları yeterince toparlanamaz. Hamilelik döneminde karın bölgemizdeki deri sadece genişlemez aynı zamanda gevşer. Bu gevşeyen derinin elastik lifleri birbirinden ayrılır ve pek hoş olmayan çatlaklar oluşur. Doğum sonrasında ne kadar egzersiz ve diyet yaparsanız yapın bu sarkmış ve çatlamış deriden kurtuluşunuz yoktur.

Karın Germe Ameliyatının Amacı

İç organlarımızın dışarıya doğru bombe yapmasını da engelleyen karın kaslarımızda gevşediği için dışarı sarkmalar daha gözle görülür bir hal alır. Karnımızın düz ve diri olmasını sağlayan sıkı karın kaslarıdır. Karın germe ameliyatının ilk hedefi karın kaslarının eskisi gibi gergin bir hal almasını sağlamaktır. Karın germe operasyonunda göbek deliğinin altındaki sarkmış ve çatlamış bütün deri ve deri altı yağ dokusu çıkarılır. Orta karın bölgesindeki ve karın duvarında bulunan kas dokusu ise gerginleştirilir. Bu operasyon sonrasında artık sarkmış bir karın görüntüsünden tamamen kurtulacaksınız.

Karın Germe Ameliyatı Ne Zaman Yapılabilir?

Bebeğinizi emzirdiğiniz dönemde bir operasyon yapılması doğru değildir. Doğumdan sonra en az bir yıl kadar beklemek gerekir. Yanlış bilinen bir konu da sezaryen ameliyatı ile beraber karın germe operasyonunun kesinlikle  yapılmaması gerektiğidir. Bunun nedeni de normal şartlarda armut büyüklüğüne sahip olan rahmin, hamilelikte neredeyse bir basketbol topu büyüklüğünde olmasıdır. Rahmin küçülüp eski halin almasını beklemek gerekir. Rahmin doğum öncesi boyutlarına geri dönmesi en az 45 gün sürer. Ayrıca karın içerisindeki diğer organların da normal seviyelerine dönmesi beklenmeden karın germe operasyonu yapılmaz.

Karın Germe Ameliyatı İstanbul

Karın germe Ameliyatı İstanbul’da floraklinik.com aracılığıyla yapılmaktadır. Bunun yanı sıra dermapen, q switch lazer gibi tüm konularda da flora klinik ile iletişime geçebilirsiniz. Kendileri bugüne kadar çokça operasyonu başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Konuyla ilgili tüm detaylara floraklinik.com aracılığıyla hemen ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.