Genel Bilgi ve İçerikler

Iphone 12 Mini Fiyasko Mu?

104

Iphone 12 mini fiyasko mu? Iphone 12 ve 12 mini akıllı telefon sektörünün en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor. Son günlerin en çok tartışmalı teknoloji konusu olan iphone 12 mini, iphone sevenlerin merakla beklediği bir telefon olarak karşımıza çıktı. Dolar kurunda artış olması sebebi ile uygun fiyatlara alınamayacak olan Iphone 12 mini, gerçekten de parasını hak ediyor mu? Alınır mı? Fiyasko mu?

Iphone 12 Mini Fiyasko Mu?

Öncelikle büyük tartışma konusu olan boş kutu iphone hakkında söylenenleri duymuşuzdur.
Evet yanlış duymadınız sadece telefon, standart bir iphone kutusu ile karşımıza geliyor. İçeriğinden sadece iphone 12 mini çıkıyor…

Peki işin özünde ne var?

Tamamen stratejik ekonomi programı dahilinde, bir takım yalanlarla(doğayı korumak vs) kullanıcıya artık ‘bukadar da olmaz’ dedirten şekilde, şarj aleti dahil olmayan telefon almaya mecbur bırakıyorlar.

Ben bunu artık şımarıklık olarak yorumlamaktan çekinmiyorum. Herhalde düşünceleri, ne de olsa bizim kullanıcımız, her şekilde bizi tercih edecektir diyerek kutuya telefonu yollayıp koymaları beni açıkçası çileden çıkarttı.

Bildiğiniz üzere ülkemizde doların zaten yükselişi ile telefon fiyatları araba fiyatlarına yaklaşırken bir de başımıza böyle saçma sapan şımarıklık örnekleri haliyle kullanıcılarda büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Iphone 12 Mini Alınır Mı?

Iphone 12 mini alınır mı? Sorusunu soran kişi sayısı gerçekten de oldukça fazla. Eğer amacınız sadece küçük ve akıllı bir telefon kullanmak ise alınabilir. Fakat boyut sizin için çok önemli değilse alternatif markalara bakılabilir.

Kullanıcıların en çok tercih sebebi küçük yapısı olan iphone 12 mini maalesef şımarıklığı yüzünden sınıfta kaldı.
İnternet üzerinden kontrol ettiğinizde, hali hazırda kulaklık ve şarj aletinin kaç liraya satıldığını görecek hayretler içerisinde kalacaksınız.

Geçtiğimiz dönemlerde Iphone yetkililerin açıkça söylediği, ‘eski iphone modellerinin hızlarını düşürüyoruz’ sözlerini hatırladıkça, zaten çileden çıkmamak mümkün olmayacaktır.

Ülkemizde fiyatları 10 bin tl den başlayan yeni iphone modelleri, şimdiden yok satmaya başladı bile. Teknik özelliklerini zaten her yerde bulabileceğiniz yeni iphone modellerini, kendi kalemimden incelemeye devam etmeye çalışacağım.

2 Yorumlar
  1. Secda diyor

    “Kutuya telefonu yollayıp koymaları” kısmında bir terslik olabilir.. Konunun akıcılığında cümle orda tıkanıyor..

    1. kisiselbilgi diyor

      Haklısınız Secda hanım. Dikkatiniz ve aynı zamanda ilginiz için çok teşekkür ederiz. Editörümüzün yapmış olduğu bir hata ne yazık ki.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.