Genel Bilgi ve İçerikler

İdeal Evlilik Nedir? İdeal Evlilik Nasıl Olmalı?

İdeal Evlilik Nasıl Olmalı?

201

İdeal evlilik nedir? İdeal evlilik nasıl olmalı? Evlilik, bir hayat birliğidir. En yakın arkadaşınız, dostunuz, sırdaşınız ile evlendiyseniz salonunuz bir çocuk parkı, mutfağınız bir lunaparka dönüşebilir. Yatağa yattığınızda arkadaşlarınızın dedikodusunu yapabilirsiniz mesela. Ya da bir aktiviteye katıldığınızda çılgınlar gibi eğlenebilirsiniz. Burada önemli olan durum, evlilikten beklentileriniz. Eşim kendi işine baksın, ben kendi işime bakayım, akşam yemeklerinde görüşüyoruz işte gibi düşüncelerdeyseniz böyle bir evlilik size göre değildir.

İdeal Evlilik Nedir?

İdeal evlilikte duygu ve düşünceler özgür bir şekilde paylaşılmakta. Bir taraf, diğer tarafa saygı göstermelidir. Her iki tarafta üzerine düşen vazifeleri en iyi şekilde yapmalıdır. İyi günde de, kötü günde de kişiler birbirinin yanında olmalıdır. Sevgilinizin/partnerinizin düşünceleri ile aynı düşüncelerde olmak zorunda değilsiniz. Ama düşüncelerinizin orta noktasını bulmak zorunda olabilirsiniz. Çünkü bu yola adım atmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı şeyler olabilir.

İdeal Evlilik Nasıl Olmalı?

Peki ideal evlilik nasıl olmalı? Günümüzde çok sayıda ilişkide, evlilikte ne yazık ki saygı bulunmuyor. İnsanlar evlilik esnasında birbirine hoşgörü ile yaklaşması gerekirken, çok sayıda kişi “vurdumduymaz” bir anlayış gösteriyor. Sosyal medyada saatlerini geçirebiliyor. Saatlerce oyun oynayarak karşı cinsle ilgilenmeyebiliyor. Bu gibi durumların tamamı karşı cinsi soğutan bir etken.

Partnerinize ve kendinize duyduğunuz saygı bir kırmızı nokta olabilir. Onun düşüncelerine, hayatına, ailesine saygı göstermelisiniz. Sonuçta sizinle doğmadı ve belli bir geçmişi, alışkanlıkları olabilir. İkincisi fedakarlıktır. Birçok şeyden ödün vermek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle kendinizden. Partnerinize göre sivri gelen davranışlarınızı köreltmek gibi ödünler verebilirsiniz.

Kısaca özetleyecek olursak, evlenmeden önce kendinizi sonra partnerinizi tanımanız, isteklerinizi düşünmelisiniz. Nasıl bir hayat sizi bekliyor, nasıl bir aile istiyorsunuz gibi sorulara cevap verebilmeniz lazım.

İdeal evlilik nedir? İdeal evlilik nasıl olmalı? Sorularına sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.