Genel Bilgi ve İçerikler

Gaziantep Baklavası İstanbul

105

Gaziantep Baklavası İstanbul lezzetleri için hoş geldiniz. Baklava İstanbul’da nerede yenir? Konusunda arayış içerisinde iseniz eğer doğru yere hoş geldiniz. Baklava eşsiz bir tatlı lezzetidir. Yemek kültürümüzdeki yeri oldukça büyüktür. Hatta tatlı denildiğinde akla öncelikle baklavanın geldiğini söyleyebiliriz. Yenirken lezzetine, kalitesine en çok dikkat edilen tatlı çeşitlerinden bir tanesi de baklavadır. Yapımına oldukça özen gösterilse de, her baklavacı, iyi bir baklava yapamayabilir. Ancak genel olarak en çok sevilen ve İstanbul’da sıklıkla tercih edilen baklavacılardan bir tanesi Gazi Burma yani (Gaziburma.com) ‘dur.

Baklava En Çok Hangi İlimizde Yaygındır?

Baklavanın lezzeti ve değişkenlik gösteren tarifleriyle birçok şehir baklavanın hasının kendilerinde olduğunu söylerseler de baklavanın en çok yaygın olduğu ilimiz Gaziantep’tir. Türk, Balkan, Güney Asya, Orta Doğu gibi mutfakların vazgeçilmesi olan baklava, hamurdan yapılarak ince ince açılması ve şerbetle süslenmesiyle baklavanın sevmeni yoktur denilebilir.

Gaziantep Baklavası İstanbul

Gaziantep baklavası, bir aile geleneği olarak varlığını sürdürerek cevizli baklavası ve fıstıklı baklava gibi birçok çeşidiyle gerek turistlere gerek kendi halkına en lezzetli sunumları yapmaktadır. Gaziantep’in en meşhur tatlı olan baklava, fıstıklı baklava, cevizli baklava gibi birbirinden leziz çeşitlere sahiptir. Gaziantep’te birçok dükkân baklava tatlısını yapmakta ve satmaktadır. Özellikle şehre gelen turistler baklavayı tatmayı çok severler. Baklava bu anlamında ülkeye ayrı bir zenginlik ve değer katmaktadır.

Baklavadan diğer tüm tatlı çeşitlerine kadar Antep tatlılarını çeyrek aşırı aşan bir süreden beri en lezzetli haliyle Gazi Burma Baklava olarak sizlerle buluşturuyoruz. En iyi cevizli baklava, fıstıklı baklava, burma kadayıf, billuriye, şöbiyet, dolama, saray sarması, ekmek kadayıfı, tulumba, şekerpare gibi birçok tatlı çeşidimizle özel günlerinizde veya her anınızda siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Genel olarak fıstıklı baklava en çok sevilen baklava çeşididir.

Gaziantep Baklavası İstanbul’da nerede yenilir? Sorusu vatandaşlarımız tarafından sıkla sorulmaktadır. Bir aile geleneği olarak baklava yapımlarımızda sizlerin sağlığını önemsiyoruz ve tatlılarımızda katkı maddesi kullanmadan güvenilir bir biçimde taze ve yeni malzemelerle tatlılarımızı günlük imal ediyoruz. Sizde bu hizmetten faydalanmak için Gazi Burma adresini ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden lezzetli tadı damağınızda kalabilecek tatlı çeşitlerini gaziburma.com ile sizler de inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.