Genel Bilgi ve İçerikler

Tiktok Nasıl Reklam Verilir?

199

Tiktok nasıl reklam verilir? 2020 senesinin en önemli smm panel hizmetleri arasında yer alan TikTok, ticari açıdan da en önemli mesken noktalardan bir tanesi haline geldi. Bünyesinde yer alan çeşitli reklam verme yöntemlerinin bulunması, videolu reklam paylaşım yapabilme fırsatları sayesinde, işletmeler da TikTok’a yoğun bir şekilde yatırım yapmaya başlamışlardır.

Devrin artık görsel içeriklerden çok daha fazlası, videolu içeriklere odaklanmakta olduğunu düşünürsek eğer, konunun ne kadar da önemli olduğunu anlayabilmek çok daha mümkün hale gelecektir. Ticari hesapların sayısındaki artış, Influencerların artması, video içeriklerinin paylaşımının mümkün olması, işletmelerin neden TikTok’a bu kadar sıklıkla yönelmekte olduklarının en belirgin yanıtlarındandır.

Şu anda TikTok’ta reklam vermek isteyen kişilere belirli reklam yöntemleri ve aşamaları sunulmuştur. Sosyal medya paneli ile birlikte takipçi ve etkileşim oranlarınızı arttırdıktan sonrasında, hedef kitleye yönelik nokta atışı bir reklam çalışması yapmak için şu seçenekleri seçebiliyorsunuz:

  • In-Feed Video

Bu reklam yöntemiyle birlikte uygulama içerisindeki videolar arasında geçiş yapma esnasında karşınıza çıkacak olan video reklam çalışmasını gerçekleştirebilirsiniz

  • Brand Takeover

Uygulamanın açılmasıyla birlikte, herhangi bir videoya geçiş yapmadan ilk sayfada kullanıcıların karşısına çıkmakta olan reklamlardır

  • Hashtag Reklamları

Keşfet sayfasına giriş yaptığınızda bu alanda görünmekte olan reklamlardır

  • Markalı AR Reklam İçerikleri

Markalara yönelik yapılmış olan bu reklam içeriklerinde, markalar, dans-şarkı-skeç paylaşımı şeklinde reklamlarda yerlerini almaktadırlar

  • Influencer Anlaşmalı Reklam İçerikleri

Sponsorlu bir anlaşmaya dahil olacak olan Influencerlar, paylaşımlarıyla birlikte hedef pazardaki etkinliklerin artmasına yönelik reklam çalışmaları yapacaklardır

Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir?

İlk başlığımızda, Instagram paneli ile Tiktok bünyesinde takipçi ve etkileşim oranlarını arttırmaktan ve tabii ki hangi çeşit reklam yöntemlerinin yer almış olduğundan bahsetmiştik. Şimdi ise bu belirtilmiş olan reklam yöntemlerini nasıl hayata geçirebilirsiniz, hangi aşamaları takip etmelisiniz minvali sorulara yanıt veriyor olacağız.

  • Tiktok ADS hesap oluşturun

Tiktok ADS, Tiktok üzerinden reklam verebilmeniz için kaydolmanız gereken uygulamayla entegre çalışan farklı bir hesaptır. Buradan, ilk başta oturum açmalısınız.

  • Reklam kampanyanız için gerekli seçenekleri seçip kampanyanızı oluşturun

Minimum 500 Dolar değerindeki bütçenizi belirlemiş olduktan sonrasında, reklam panosu kısmından kampanya oluşturmalısınız. Günlük veya toplam bütçe olarak belirlemiş olduğunuz bütçenizle birlikte diğer aşamaya geçersiniz.

  • Reklam çalışmanız için hedef kitle tercihini belirleyin

Bu aşamada reklam çalışmanız için hedef kitle belirlemelisiniz. Tiktok hedef kitle belirleme esnasında reklam vermek isteyenlere cinsiyetten yaşa, ilgi alanından cihaz markasına kadar birçok farklı tercih imkanını sunmaktadır.

  • Bütçenizi belirledikten sonrasında reklamlarınızı planlayın

Gerekli bütçe belirleme işlemlerinizin, hedef pazar tercihiniz ardından, reklamlarınızın yayınlanacağı saati ve tarihi belirleyin.

  • Reklamınızı tasarlayın

Yaptığınız bu işlemlerin arkasından gelecek olan son adım, reklamlarınızı tasarlamak olacaktır. Tasarım için Tiktok çekim formatı ya da görsel formatına dair belirli sınırlandırmalar içermektedir. Bu sınırlandırmalar dahilinde reklamınızı tasarlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.