Genel Bilgi ve İçerikler

En Ucuz Özel Okullar Hangileri

288

En ucuz özel okullar hangileri? Günümüzde eğitim kavramı son derece önemli hale gelmiştir. Buna göre anne ve babalar çocuklarının daha ilk okul zamanlarından başlayarak üniversite bitimine kadar en iyi eğitimleri alması için çabalamakta olup geleceklerinin de garanti altına almalarını isterler. Bu noktada devlet okullarından ziyade özel okulların daha ön planda olması, özel okulların tercih edilme sayısını artırmaktadır. Son zamanlara bakıldığında liseye geçiş sınavları ya da üniversite sınavlarında yapılan sınavlarda yüksek dereceye sahip olan öğrencilerin genellikle özel okullardan çıktıkları görülmüştür. Özel okulların bu denli başarılı bir süreç sürdürmesi, velilerin çocukları için özel okulları tercih etmesindeki en büyük etkendir.

Özel Okulların Başarısı

Özel okulların geneline bakıldığında başarılı bir süreç sürdürdükleri söylenebilir. Buna göre özel okullar nezdinde tercih yapan kişilerin çocuklarını daha yakından takip ettikleri de bilinmektedir. Çünkü özel okullarda yapılan etkinlikler, gösterilen materyaller ya da diğer uygulamalar öğrenci velilerini çok daha yakından ilgilendirmektedir. Ücretli olmasından da kaynaklı olduğu için veliler çocuklarına daha bir yakın ilgi göstermekte ve onları gelişimi için ekstra çaba harcamaktadırlar.

Özel okulların başarısının altında yatan etkenlerden biri olarak öğrencilere karşı sergilenen tutum, istikrar ve düzenli bir çalışma disiplinidir. Bu disiplin ile birlikte öğrencilerin sınavlara çok daha kapsamlı biçimde hazırlanması ve okul içi etkinlikler ile de ders ile sosyal yaşam arasındaki dengenin kurulması açısından önemli adımlar atılmıştır. Tüm bu etkenler özel okulların daha başarılı olmasını ve özel okullarda yer alan öğrencilerin daha iyi puanlar alarak ilerleyen aşamalarda iyi yerlere gelmesi de görülmüştür.

Son dönemdeki istatistikler de yine özel okulların daha başarılı bir yapıda olduğunun bir göstergesidir. Bu kapsamda özel okulları tercih eden kişilerin ilerleyen dönemlerde çok daha başarılı olacağı da bilinmektedir.

Özel Okul Dağılımı

Ülkemizde özel okulların dağılımı olarak daha çok batı tarafta daha fazla özel okul olduğu görülmektedir. Buna göre İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Gebze ya da orta Anadolu kısmında Ankara, Kayseri, Nevşehir gibi illerde birçok özel okul görülmektedir. Ancak genel olarak bakıldığında hemen hemen tüm illerde en az bir tane de olsa özel okul bulunmaktadır. Özellikle de ilk okul ve orta okul kısmında özel okulların yaygın olarak dağılım gösterdiğini unutmamak gerekir. Çünkü çocukların daha küçük yaşlardan itibaren bu disipline alışması amaçlanmış olup çocukların gelişimine de katkı sağlanması en temel amaçlardan biri haline gelmiştir.

Buna göre özel okulların ülkemizin hemen her bölgesinde, ilinde görüldüğü bilinmekte olup o bölgelerde yaşayan kişilerin de çocuklarını çevrelerindeki özel okullara yazdırdığı bir gerçektir.

En Ucuz Özel Okul Fiyatları

Özel okullar fiyatlar kapsamında tabii ki değişiklik göstermektedir. Buna göre özel okulların fiyatı noktasında kesin verilere ulaşmak ya da ortalama fiyatlara ulaşmak çok mümkün değildir. Fiyatları etkileyen çeşitli parametreler de mevcuttur tabi. Buna göre okulun hangi il ya da ilçede olduğu, nasıl bir alt yapısının bulunduğu, alanında hangi uzman hocalar tarafından desteklendiği gibi çeşitli parametreler özel okulların fiyatları noktasında değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte okul içerisindeki sosyal yaşam etkinlikleri, materyaller ve çeşitli donanımlar da yine özel okulların fiyatlarını etkileyen başka unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu gibi etkenlere sizler de dikkat ederek özel okul noktasında tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Genel olarak ülkemizde en çok;

 • İstanbul en ucuz özel okullar
 • Ankara en ucuz özel okullar
 • İzmir en ucuz özel okullar
 • Antalya en ucuz özel okullar

Şeklinde, genel olarak büyük illere yönelik arayış içerisinde olunmaktadır. Bu ya da diğer tüm illerimizde bulunan özel okulları tek tek bu yazımıza eklememiz takdir edersiniz ki mümkün olmayacaktır. Bu sebepten dolayı ilinizde bulunan okulları arama motorları aracılığıyla aratmanız sizi doğru sonuca ulaştırabilir.

Özel Okullar Öğrencilere Ne Katar?

Devlet okulları ve özel okullar karşılaştırıldığında özel okulda okuyan öğrenciler kendilerini daha rahat hissedebilir. Bununla birlikte eğitim sistemi ve sınavlar hakkında çok daha derin bilgiye sahip olmaları ile birlikte o disiplini de alabilecek nitelikte olacaklardır. Sınavlara çok daha kurallı ve disiplinli biçimde çalışılması, tüm gelişmelerden haberdar olunması ve özel okul desteğinin fazlasıyla görülmesi bu gibi okullarda okuyan kişilerin daha avantajlı olduğu anlamına da gelmektedir.

En Ucuz Özel Okullar Hangileri

Özel okulları ilk okul, orta okul olarak ayırmak mümkündür. Çeşitli kolej, lise ve üniversiteler de vardır elbette. Ancak velilerin çocukları daha küçük yaştan bu gibi okullara vermesi onların tercihlerini de etkilemektedir. En ucuz özel okullar hangileri? Buna göre uygun fiyatlı özel okulları sıralayacak olursak:

 • Ataşehir yönder okulları anaokulu,
 • Ataşehir yönder okulları ilkokulu,
 • Özel Tuzla Koru Anadolu Lisesi,
 • MBA Okulları Ankara Eryaman Anadolu Lisesi,
 • Özel Kocaeli Bilnet Okulları Ortaokulu,
 • Kamer Kolej Anaokulu,
 • Cebir Okulları Kurtköy Anadolu Lisesi

Bu ve buna benzer daha birçok özel okul listeye eklenebilir. Bu özel okullar alanında çok donanımlı olmakla birlikte öğrencilere ciddi anlamda katkı sağlayan ve neticesinde öğrencileri geleceğe daha iyi hazırlayan bir kimliğe de sahiptirler. Bu kapsamda özel okulların tercih edilmesi son derece avantajlı olup velilerin de çocukları için yerine getirmek zorunda olduğu bu sorumluluğu en iyi biçimde yerine getirmeleri sağlanabilir.

En ucuz özel okullar hangileri? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Cazip fiyatlı özel okullar denildiğinde aslında çok sayıda sonuç ile karşı karşıya kalınmaktadır. Türkiye’nin neredeyse her ilinde bir özel okul bulunmaktadır. Üst kısımda yayınlamış olduğumuz en hesaplı özel okullardan bazılarıdır. Böylesi imkanları sizlere sunan özel okulları sizler de tercih ederek çocuklarınızın geleceği için daha fazla çaba gösterebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.