Genel Bilgi ve İçerikler

En İyi Komedi Filmleri İzle

403

En iyi komedi filmleri izle şeklinde çok sayıda film sever arayış içerisinde olmaktadır. Komedi filmi izlemek, en keyifli eğlence yöntemlerinden bir tanesidir. Günümüzde var olan çeşitli stres sebeplerinden bir nebze olsa uzaklaşabilmek, eğlenebilmek için için komedi filmi izleyebilirsiniz.

Komedi kategorisi, her yaştan insanın ilgiyle takip ettiği, sinema sektörünün vazgeçilmezleri arasındadır. Hiçbir şey düşünmeden sadece gülmek, keyifli vakit geçirmek isteyenlerin tercihi dünyanın en komik filmleri listesini sizler için hazırladık. Gülmekten karnınızın ağrıyacağı en iyi komedi filmleri!

En İyi Komedi Filmleri İzle

Komedi, kişiden kişiye değişkenlik gösterebilen, göreceli bir kategoridir. Buna rağmen dili ve konusu ne olursa olsun her şartta yüzünüzü güldürebilecek filmleri bir araya toplayarak en efsane komedi filmleri listesini siz sinemaseverler için özenle hazırladık. İşte son yılların izlemeye doyamayacağınız en iyi komedi filmleri izlemek için şu listeye göz atabilirsiniz.

1. Hayat Güzeldir

Orijinal dilinde Life Is Beautiful olarak geçen film, ikinci dünya savaşı dönemi filmleri arasında bilinmektedir. Ancak buna rağmen gerek bazı sahneleri gerekse bazı diyalogları ile komedi filmlerini aratmamaktadır. Dram ağırlıklı hikayesini izleyicilerine komedi sahneleriyle izleyicilere aktaran film, Oscar’a 7 dalda aday gösterilmiş ve 3 dalda ödül almış başarılı bir yapımdır.

Film, başrol oyuncusu Guido’nun, oğlunu savaşın olumsuz etkilerinden, travmalarından korumak adına yaşanılanları bir oyun gibi anlatması üzerine kuruludur. Hem dram hem komediyi içerisinde barındırarak kaliteli komedi filmleri listesinde her zaman üst sıralarda yer almaktadır.

2. Büyük Diktatör Filmi

The Great Dictator Nazi Almanyası ve Hitleri birbirinden komik esprilerle anlatan oldukça başarılı bir Charles Chaplin filmidir.

En çok izlenen komedi filmleri arasında yer alan Büyük Diktatör, çok eski bir yapım olmasına rağmen en iyi komedi filmleri İMDb listesinde savaş ve komedi türünde oldukça üst sıralarda yer almaktadır.

3. Üç Aptal Komedi Filmi

3 Idiots, son yıllarda oldukça fazla gelişme gösteren Hint sinemasının en çok izlenen yapımlarından bir tanesidir. En iyi komedi filmleri yabancı kategorisinde de sinemaseverler tarafından çok tercih edilmektedir.

Sistem üzerinde gayet yerinde eleştiriler yapan bunu yaparken de sizi kahkahalara boğan 3 Idiots, defalarca izlemek isteyebileceğiniz muhteşem bir eser!

4. Kapışma

Snatch, 2000’li yılların başında vizyona girmiş aksiyon-komedi kategorisinde yer alan bir filmdir. Filmde, bir yeraltı suç örgütü ve onu ilgilendiren iki farklı konu işlenmektedir. Konular birbirinden bağlantısız olsa da sonrasında işler çok karışacaktır.

Başrollerinde Brad Pitt, Jason Statham gibi başarılı aktörlerin yer aldığı film, vizyona girdiği günden itibaren en iyi komedi filmleri arasında üst sıralarda yer almaktadır.

5. Truman Şov

Truman Şov, bilim kurgu kategorisinin yanı sıra komedi ve dram türünde anılan, televizyon sektörüne yapılmış en sert eleştirilerden bir tanesidir. Zekice düşünülmüş hikayesi ve kurgusuyla son yılların oldukça fazla izlenen en iyi komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Başrolünde Jim Carrey’in oynadığı film, 30 yıl boyunca bir film stüdyosunda hayatın gerçekliğinden haberi olmayan karakterin yaşadıklarını izleyicilere aktarmaktadır. Bazı tuhaflıklar olduğunu düşünen Truman, bir gün ölmüş babasını yolda görecek ve içerisinde bulunduğu durumu bu şekilde anlayacaktır.

Truman Şov, asla sıradan bir komedi filmi değildir. Bakış açınızı değiştirecek bunu yaparken de sizi güldürecek bu muhteşem yapımı mutlaka izlemelisiniz!

6. Felekten Bir Gece

The Hangover, son yıllarda en iyi komedi filmleri yabancı kategorisinde en çok izlenen filmler arasındadır. Dört arkadaş bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a eğlenmeye giderler ancak ertesi gün, otelde geçirdikleri geceyi asla hatırlamayacaklardır. Bu dört arkadaşın başına gelenler, oldukça keyifli, ilgi çekici bir olay örgüsüyle beyaz perdeye taşınmıştır.

The Hangover, vizyona girdiği andan itibaren ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. En iyi komedi filmleri arasında bir saniye bile sıkılmadan izleyebileceğiniz en eğlenceli yapımlardan bir tanesidir.

7. Aşkın 500 Günü

500 Days Of Summer, 2009 yılında vizyona girmiş aş komedi türünde oldukça başarılı yapımlardan bir tanesidir. Filmde, aşık olmayan bir kadın ve aşık olan bir erkeğin hikayesi anlatılmaktadır.

Sevgilinizle ya da arkadaşlarınızla tercih edebileceğiniz, romantik komedi kategorisinin baş yapıtlarından olan bu keyifli filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz!

8.Evde Tek Başına

Home Alone, 1990lı yıllarda vizyona girmiş ve yıllar geçmesine rağmen her seferinde oldukça keyifle izlenmiş en keyifli filmlerden bir tanesidir. Özellikle kış aylarında, yılın son günlerinde yayınlanan ve her seferinde aynı ilgiyle takip edilen çok başarılı bir yapımdır. Filmde, zeki olduğu kadar yaramaz olan Kevin’in ailesinin tatile gitmesiyle evini hıırsızlardan koruma mücadelesi anlatılmaktadır.

Çok zekice ve bir o kadar eğlenceli planlar yapan Kevin’in hikayesi Evde Tek Başına, aile ile izlenebilecek en iyi komedi filmleri arasında da yer almaktadır.

9. Ayı Teddy Komedi Filmi

Ayı Teddy, fantastik komedi türünde oldukça sevilen filmler arasındadır. 2012 yılında vizyona giren filmde, başrol olan John’un dileği gerçek olmuş ve en sevdiği ayısı canlanarak onunla konuşmaya başlamıştır. En iyi komedi filmleri arasında mutlaka izlemeniz gereken en etkileyici yapımlardan bir tanesidir.

10. Her Şey Çok Güzel Olacak

Her Şey Çok Güzel Olacak, başrollerinde Cem Yılmaz, Mazhar Alanson ve Ceyda Düvenci gibi başarılı oyuncuların bulunduğu, en iyi komedi filmleri Türk yapımları arasında oldukça farklı bir yere sahiptir. Vizyona girdiği ilk günden bugüne dek hala ilgiyle izlenen oldukça başarılı bir yapımdır.

Filmde, Altan ve yıllardır görüşmediği abisi Nuri’yi bulmuş ve ecza deposunda çalıştığını öğrenmiştir. Bar sahibi olmanın hayallerini kuran Altan, hayallerini bu şekilde gerçekleştireceğine inanır. Bu esnada olaylar iyice karışırken oldukça eğlenceli durumlar da yaşanacaktır.

Güldürürken ağlatan, bir yandan düşündüren en iyi komedi filmleri arasında yer alan bu ilginç ama keyifli filmi mutlaka izlemelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.