Genel Bilgi ve İçerikler

Devlete Elektrik Nasıl Satılır? Güneş Paneli

395

Devlete elektrik nasıl satılır? Yeni yasa ile birlikte Güneşten, Güneş enerjisi sistemleri aracılığıyla elektrik üreterek devlete satmak mümkün olmaktadır. Üstelik enerjisini üreterek devlete satan kişilerden vergi alınmayacaktır. Yani bu kişiler vergiden muaf esnaf kapsamına alınır. Tabi bunun için şart, üretim ve tüketim tesisinin aynı noktada olması ve ayrıca kurulum gücünün 10 kilovatı geçmemesi yönündedir.

Güneş enerjisi sistemlerinin ana amacı, Dünyaya gelen güneş ışınlarından faydalanmak ve faydalanılan bu ışınları enerjiye dönüştürmektir. Güneş panellerinin genel olarak koyu renklerde olmasının sebebi ise güneş enerjisinden daha fazla yararlanmaktır. Çünkü koyu renkler, açık renklere göre ısıyı daha fazla tutabilmektedir. Bu sayede ısı yansımaz ve panelin içerisinde daha uzun süreli olarak muhafaza edilir.

Güneş Enerji Panelleri Nereden Alınır?

Devlete elektrik satmak için güneş enerji panelleri gezegensolar.com internet sitesi aracılığıyla temin edilebilir. Firma, ürün içeriği açısından oldukça geniş bir içeriğe sahiptir. Güneş enerjisi hazır paketi aracılığıyla, aydınlatma, televizyon, uydu cihazı, A+ büyük bir buzdolabı, haftada 1 – 2 defa çamaşır makinası, istenilen her zaman cep telefonu şarjı ve diğer küçük ev aletlerinin çalışması amacıyla kullanılabilir.

Devlete Elektrik Nasıl Satılır?

Öncelikle devlete elektrik satabilmeniz adına gerekli güneş enerji panellerine gezegensolar.com aracılığıyla ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Gerekli sistem kurulumlarının ardından bölgenizdeki elektrik dağıtım firmasına müracaat etmeniz gerekmektedir. Başvuru sırasında sizden, kimlik belgesi, başvuru formu, abonelik evrakı ve benzeri belgeler istenebilir.

Sistem kurulumuna dair olarak bilgi sunan Sarvan, örnek olarak 3 kW’lık bir tesiste yaklaşık 12 adet 270Wp ve üzeri güneş paneli kullanıldığını, bu panelleri yerleştirmek için çatısında en az 21 metre kare boş alan bulundurulması gerektiğini söylemiştir. Sarvan sözlerine ise şu şekilde devam etti:

“Çatının ilgili kısmında anten, baca vb. gibi gölgeleme unsuru olmamalıdır. Panelleri çatının tipine göre belirlenecek altyapıya yerleştirecek uzman ekip kablo bağlantıları ile evirici denilen elektriği normal şebekeye senkronize eden cihaza bağlantıları sağlayıp pano ve sayaç kurulumunu tamamladığı takdirde, kabaca tesis elektriği üretmeye hazır olmaktadır. Ardından ise yetkili özel dağıtım firması ve TEDAŞ davet edilerek geçici kabul yapıldığı takdirde güneş enerjisi santraliniz elektrik üretmeye resmi olarak başlayacaktır. Burada önemli olan kriter deneyimli, işinin uzmanı ve kendini bu alanda kanıtlamış firmalarla çalışmaktır.”

Güneş Paneli Fiyatları Ne Kadar?

Güneş paneli satın almak isteyen kişiler, genel olarak fiyat bilgisini merak etmektedir. Fiyat ile birlikte ürünlerin temin edileceği firmanın güvenilirliği son derece önemli bir husustur. Güvenilir olan ve ayrıca güneş paneli fiyatları açısından sizleri memnun edebilecek düzeyde hizmet sunabilecek en iyi kuruluşlardan bir tanesi gezegensolar.com ‘dur. Mevcut ürün çeşitlerine ve fiyat bilgilerine ulaşabilmek adına sizler de bu siteye giriş yapabilirsiniz. Sitede, ürünlere yönelik ayrıntıları da yakından inceleyebilirsiniz.

Devlete elektrik nasıl satılır? Güneş paneli ile ilgili ayrıntıları sizler için en iyi şekilde sunduk. Ayrıca gezegensolar.com internet sitesine, inverter ihtiyaçlarınız için de giriş yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.