Genel Bilgi ve İçerikler

Alternatif İnternet Tarayıcıları

239

Alternatif internet tarayıcıları konusunda arayış içerisinde misiniz? Bilindiği üzere internet tarayıcıları bir siteye bağlanmamız konusunda aracılık etmektedir. Tarayıcıların görünümleri ve hızları birbirinden farklı olabilmektedir. Özellikle bilgisayarı yavaş, düşük sistem özelliklerine sahip olan kişiler bilgisayarını en az şekilde yorabilecek tarayıcıları tercih edebilmektedir. Piyasada alternatif olarak çeşitli firmalar tarafından üretilen çok sayıda tarayıcı bulunmaktadır.

Genel olarak bir bilgisayar ilk satın alındığında veya forma atıldığında karşımıza internet explorer çıkmaktadır. Ancak internet explorer tarayıcısı çoğu kişiye performans açısından istediği verimi verememektedir. Bu nedenle kişiler, kendilerine alternatif bir internet tarayıcısı arayabilmektedir. Genellikle bilgisayar üzerinde kullanılabilen çok sayıda tarayıcının alternatifi mobil platformlarda da mevcuttur.Alternatif internet tarayıcıları

Alternatif İnternet Tarayıcıları

İnternet tarayıcıları sunuculara yüklenen web sitelerini yorumlayarak bilgisayarlarımızdan veya mobil şekilde tablet/cep telefonlarımızdan görmemizi sağlayan uygulamalardır. Bunların içinde hiç şüphesiz ki en yaygın ve bilindik olanı Google firmasının bir ürünü olan chrome’dir. Hatta birçoğumuz internet tarayıcı denilince sadece chrome’yi biliriz, diğerlerinden belki de haberimiz bile olmadığını fark etmeyiz.

Hâlbuki Mozilla’nın Firefox’u, Microsoft’un İnternet Explorer’i ve başlı başına bir marka olan Opera bilindik başarılı tarayıcılardandır. Son zamanlarda atak yapan opera, dikkat çeken özellikleriyle tercih edilme sebebi yüksek gibi duruyor. Her şeyde olduğu gibi internet tarayıcı kullanmak konusunda da tek taraflı sağlanıp kalmamak, alternatifleri ara sıra denemek gereklidir. Mesela eklentisiz reklam ekleme özelliği ve kolay kullanıcı ara yüzü ile opera son derece ön planda kendini göstermektedir.

Yine ücretsiz mesajlaşma ara yüzü ve dâhili Vpn hizmeti ile birlikte gelen opera donanımlı olduğunu da göstermektedir bizlere. İçerisinde barındırdığı araç çubuğu sayesinde Facebook Messenger, VKontakte, İnstagram ve WhatsApp ile tüm mesajlarınız her an elinizin altında ulaşılabilir olmaktadır.Verileri sıkıştırma özelliği de eklenen opera tarayıcı güçlü güvenlik yapısı ve pil tasarruf moduyla da adından söz ettireceğe benziyor. Yüzü aşkın duvar kağıdı desteği ve tek tıkla eski tarayıcınızdan kopyalayıp aktarabileceğiniz yer imleri menüsü sizlere kolaylık sağlayacak, günlük haber akışı ve hava durumu özetleriyle farkı yaşayacaksınız. Denemekte fayda var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.