Genel Bilgi ve İçerikler

Agario Oyununun Taktikleri

355

Agario oyununun taktikleri için hoş geldiniz. Bilgisayarda zaten uzun zamandır var olan bu oyunun Android için uyarlanan versiyonu miniclip.com desteğ iile Play Store’de yayımlanması ile birlikte sadece 1 ayda 5 milyon ve sonraki 1 ay içerisinde de 5 milyon indirilerek büyük bir gelişme gösterdi. Neredeyse her yaş grubu tarafından oynanan bu oyunun bu kadar çok indirilmesinin altında oyunun canlı olması ve bağımlılık yapması yer alıyor. Özellikle hırslı ve zirveye oynayan biriyseniz sizi sinir edebilir.

Agario oyununun taktikleri

Agario Oyununun Taktikleri

Oyunun bilgisayar ortamında yer alan Facebook ile giriş ile birlikte server seçme ve Takım ya da serbest kullanıcı gibi seçenekler mobilde yer almıyor. Mobilde yandığınızda direk olarak “10” puan üzerinden başlıyorsunuz. Bu yazımızda da amacımız mobil üzerinden bazı yöntemleri sıralamak.

 • Önemli Nokta: “Olabildiğince Yem Alın”
  ilk 200 puanına varmak önemlidir. Bu puana gelene dek özellikle yemlerin çok olduğu bölgelerde ve mayınlı alanlarda dolanın. Buralar nispeten daha güvenlidir.
 • Önemli Nokta: “300’den Ufakken Parçalanma”
  Burada sizlerden ufakları yemek için parçalanmanıza gerek yok. Nitekim sizlerden büyük onlarca kullanıcı var ve her an birilerine basitçe yem olabilirsiniz. Bunun yerine köşelerde sıkıştırma ile patlayan birilerini yeme üzerine odaklanın.
 • Önemli Nokta: “Haritanın Köşelerini Bilin”
  Bu hem av olmamak hem de avlamak için önemli yöntemdir. Sizden ufak birilerini peşlediğinizde onları köşeye sıkıştırabilir ya da sizleri birileri peşlerken köşeleri bildiğiniz ve mayınları bildiğiniz için iyi bir rotasyon çizebilirsiniz.
 • Önemli Nokta: “Saldırı”
  Bunu yapabilmeniz için rakibin mayına olan uzaklığını bilmeniz ve yönünü iyi ayarlamanız lazım. Mayınlar ortalama boylarının 5-6 katı kadar uzağa giderler ve siz de mayını patlatırken 200 iseniz 100’e düşersiniz. Dolayısı ile eğer değeriniz 400 ise ve parçaladığınız 5.000 ve üstü ise size hiç birşey kazandırmaz ve oparçalardan birisi size çarpar, yem olursunuz. Bu nedenle parçaladığınız parçacık sizden maksimum 10 kat büyük olmalı ki parçalarını yiyebilesiniz.
 • Önemli Nokta: “Takım Kurma”
  Mobil ortamda aynı server düşmek çok zor. Bu nedenle oyundayken sizlerden ufakları yemlerle besleyerek takım kurabilirsiniz. Bu özellikle sizi peşleyen büyükleri parçalamak ya da başkalarını alt etmek için işe yarar bir yöntemdir.
 • Önemli Nokta “Parçalanınca”
  Birileri sizleri mayınlarla parçaladığında yapmanız gereken ufak parçaları kendi önünüze dökmektir. 10’luk parçaları önünüze döktüğünüzde bunları en öndeki parçanız yiyerek büyür ve sizleri peşleyenleri bu şekilde yine 2’ye bölünerek alt edebilirsiniz.

Agario oyununun taktikleri konusunda önemli ipuçlarını sizler için yayınladık. Artık agario oynamak bu taktikler ile çok daha keyifli…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.