Genel Bilgi ve İçerikler

Yıpranmış İlişkiyi Kurtarmak Mümkün Mü?

62

Yıpranmış ilişkiyi kurtarmak mümkün mü? Çokça kişi bu soruya bir cevap arıyor. Peki yıpranmış ilişki nasıl kurtarılır? Nasıl yeniden ayağa kaldırılır?

Yıpranmış İlişkiyi Kurtarmak Mümkün Mü?

Yıpranmış ilişkiyi kurtarmak mümkün mü? Adım adım yıpranmış ilişkiyi kurtarmak için yapılması gerekenlere bakalım:

  1. Bir Süre Ayrı Kalmak

Yoğun kavga ve tartışmalardan sonra ne zaman bir araya gelseniz ortaya sorunlar çıkıyorsa ya da negatif bir ortam oluşuyorsa ve karşılıklı olarak söylenilen sözlerden rahatsız oluyorsanız bir süre ayrı kalmak gerekebilir. Yıpranmış bir ilişkiyi tamir etmek istiyorsanız imkânınız varsa en az 15 en fazla 30 gün karşınızdaki insandan ayrı kalmanız gerekiyor. Birlikte yaşamayanlar için bu gayet mümkün. Fakat burada birlikte yahut ayrı da yaşasanız bile kavgalarınızın, tartışmalarınızın bir sonu olmadığını ve karşılıklı olarak yıprandığınızı belirterek bir süre ayrı kalmayı teklif edebilmelisiniz.

Bu süreçte ara ara karşı tarafı yoklayacak şekilde mesajlar atmanız yahut aramanız doğru olmayacaktır. Eğer endişe halinde partnerinizin başka insanlarla ilişki yoluna girip girmediğini merak ediyorsanız burada bir güven probleminin baş gösterdiği ortaya çıkacaktır ki güven problemi ilişkinizi gözden geçirmeniz gerektiğini de işaret edecektir.  Sürekli yaşanan kavgaların ardından ısrarla karşı tarafla görüşme yoluna gitmemelisiniz. İlişkiye ara verme kararı alıp bu 15 günlük süre içinde karşı tarafı da kendi haline bırakarak uzak kalmanız ilişkinizi iyileştirme yolunda önemli bir adım olacaktır.

  1. Ayrılık Süresince Kendini İzole Etmemek

Diğer bir madde ise ilk başlıkla ilişkili olarak ara verme kararı aldığınızda, kendinizi her şeyden izole etmemenizle alakalıdır. Yani yıpranmış bir ilişkiyi tamir etmek isterken yalnız kalarak kendinizi yıpratmayın. Burada tüm gayeniz kendi öz benliğinizi, öz saygınızı olabildiğince yukarıya taşımak olmalıdır. Arkadaşlarınızla, ailenizle ve sizin için önemli olan diğer insanlarla vakit geçirmelisiniz. Yani sosyal bir hayatınız olmalı. Hayatınızın merkezinde sadece partnerinizin olmadığını hatırlamalısınız. Sevdiğiniz işlerle meşgul olmalı, hobiler edinmeli, seyahate çıkmalı ve aslında normal olan sosyal hayatınıza geri dönmelisiniz. Kısacası karşı tarafı sevebilirsiniz, çok değer verebilirsiniz ama sizin de bir bireyselliğiniz, hayatınız olduğunu unutmadan ilişkinizi dengede tutmaya çalışmanız daha sağlıklı olacaktır.

  1. Gizli Takip Yapma

Almış olduğunuz ayrılık yahut ara verme kararının ardından özellikle gizli uygulamalar aracılığıyla sosyal medya üzerinden karşı tarafı takip etmeye başlıyorsunuz. Fakat bu ilişkiniz için doğru bir davranış olmayacaktır. Aldığınız karara aykırı davranıp partnerinizi gizli yollardan takip etmeniz ve karşı tarafın da sizin tarafınızdan takip edildiğinden haberdar olması halinde ilişkinizin değerleri zedelenecektir. Bu da sizi çıkmaz bir döngüye sokacaktır. Ayrılık sürecinde eğer karşı taraf sizinle iletişime geçmeye çalışırsa ya da gizli bir şekilde takip ettiğini fark ederseniz bu durumdan rahatsız olduğunuzu dile getirerek bu süre içinde tamamen iletişimi kesmelisiniz.

Yıpranmak ilişkiyi kurtarmak mümkün mü? Sorusuna en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.