Genel Bilgi ve İçerikler

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Eğitimi

190

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Eğitimi Sertifika Programı; hastanelerde, muayenehanelerde, sağlık ocaklarında, aile sağlığı merkezlerinde çalışmakta bulunan tıbbi sekreterlerin çalışmaya devam edebilmeleri için veya bu iş yerlerinde işe başlayacak olan adayların çalışabilmeleri için zorunlu tutulan bir eğitim programıdır.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Eğitimi ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır. Soruların üzerindeki + butonuna basarak bilgi alabilirsiniz.

Sertifika Onayı :

Dernek ya da Uluslararası Geçerli Sertifika

Eğitim Süresi :

2 ay 80 Saat Teorik Video ve Ders Dokümanları

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Eğitimi Nedir?

Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı; hastanelerde, muayenehanelerde, sağlık ocaklarında, aile sağlığı merkezlerinde çalışmakta bulunan tıbbi sekreterlerin çalışmaya devam edebilmeleri için veya bu iş yerlerinde işe başlayacak olan adayların çalışabilmeleri için zorunlu tutulan bir eğitim programıdır.

Hasta Kabul kursumuza katılan kursiyerlere, Hastaneler vb. Sağlık Kurumlarının hasta giriş – çıkış işlemlerini, hastane otomasyon programını kullanabilme bilgilerini kazandırmaktadır. Ve kişilerin bu alanda rahatlıkla çalışabilmelerini sağlamaktadır.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Eğitimi Sonrası İş Olanakları Nelerdir

Gelişen iş yaşamında yeterli deneyime ve deneyimin olduğu alanda sertifikasız personel çalıştırmayan firmaların iş başvurularında ilk olarak değerlendirdikleri bu nitelikleri kursiyerlere kazandıran kurumumuz Hasta Kabul alanında da kursiyerleri, Hastane ve benzeri Sağlık Kurumlarında kolaylıkla çalışabilecekleri düzeyde Hasta Kabul İşlemleri Eğitimi vererek kişiler için kurumlara referans olmaktadır.

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler;

 • Devlet, üniversite ya da araştırma hastanelerinde (Sözleşmeli olarak),
 • Özel hastanelerde (Kadrolu olarak),
 • Sağlık ocaklarında,
 • Polikliniklerde,
 • Tıbbi laboratuvarlarda,
 • Aile hekimleri merkezlerinde,
 • Diş hekimleri muayanelerinde,
 • Tıp merkezleri v.b. yerlerde çalışabilirler.

Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik diploması sahiplerinin asli görevi başhekim sekreterliğidir. Hasta Kabul Görevlileri ise hasta karşılama, hasta yönlendirme, danışma hizmetleri vb hizmetlerin yürütülmesinin sağlamaktadırlar.

Yapılan İndirimler

 • 1. derece Şehit Yakınlarına, Gazilere özel  İndirim
 • Engelli Vatandaşlarımıza engelli oranına göre özel İndirim
 • Çoklu katılımlarda ve ikinci eğitimlerde indirimler uygulanabilmektedir.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Eğitimi hakkında Türkiye Eğitim Akademisi Danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için sayfadaki Detaylı Bilgi Talep Et ya da Hemen Bilgi Al başlıklı iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Kaynak: https://www.turkiyeegitimakademisi.com/egitimler/tibbi-sekreterlik-egitimi/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.