Genel Bilgi ve İçerikler

Lazer Epilasyon Seans – Seans Süresi, Aralıkları, Kaç Seansta Biter?

114

Lazer epilasyon uygulaması sayesinde istemediğiniz bölgelerde yer alan tüyler ve kıllardan kurtulmanız mümkün. Seanslar halinde yapılan çalışmalar ile birlikte istemediğiniz kıllardan kurtulabilirsiniz.

Epilasyon uygulamalarında kılların farklı uzunluklarda olmasından dolayı seans sürelerinde de değişiklik görülmektedir. Bölgede bulunan kılların kalın olması veya yoğun olması lazer etkinliğinin de artmasını sağlamaktadır. Vücut yapısına, hormonal dengeye ve cilt tiplerinde olan farklılıklara göre uygulama sürelerinde farklılık görülebilir. Aynı zamanda seans süreleri de uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse dudak üstüne yapılan epilasyon saniyeler içerisinde bitebilir. Fakat tüm yüz için yapılacak olan epilasyon ortalama olarak 10 dakika sürmektedir. Bunun yanı sıra bacağın komple alınması için yaklaşık olarak 1 buçuk saat gibi bir süre harcanmaktadır.

Lazer Epilasyon Seans Aralıkları

Epilasyon uygulamalarında seans mantığı ile ilerleyerek kısa sürede epilasyon uygulanan bölgenin tüysüz ve kılsız olması amaçlanmaktadır. Yapılan çalışmalar belirli seanslarda tamamlanmaktadır.

Lazer epilasyonu uygulanırken bölgede bulunan kıl yoğunluğuna ve cilt yapısına önem gösterilmektedir. Kıl yapısı az olan bölgelerde daha az seans yapılırken fazla olan bölgelerde daha çok seans yapılarak kılların azaltılması sağlanmaktadır. Bundan dolayı epilasyon yaptıracağınız bölgenin kaç seans süreceğini doktorunuza danışmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü her ne kadar belirli seans yazılsa da sizin kıl miktarınız ve cilt yapınıza bakılmadan tam olarak tahmin edilemez.

Lazer epilasyonu seans aralıkları konularak yapılmaktadır. Bu aralıklar aşama aşama ilerleyerek bölgenin komple kıldan ve tüyden temizlenmesini sağlar. Seans aralıkları genel olarak 1 buçuk ay civarında sürmektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler, kaç seansta epilasyon sürecinin biteceğini de merak etmektedir. Sürecin bitmesinde bağlı olan birçok kriter mevcuttur.

Lazer epilasyon kaç seansta biter? Kıl yapısı az olan bölgelerde daha az seans yapılırken fazla olan bölgelerde daha çok seans yapılarak kılların azaltılması sağlanmaktadır. Bundan dolayı epilasyon yaptıracağınız bölgenin kaç seans süreceğini doktorunuza danışmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü her ne kadar belirli seans yazılsa da sizin kıl miktarınız ve cilt yapınıza bakılmadan tam olarak tahmin edilemez.

Epilasyon türleri arasında bulunan iğneli epilasyon süreci de ortalama olarak aynı kriterlere göre tamamlanmaktadır. Detayları aynı şekilde doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.