Genel Bilgi ve İçerikler

İcra Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır? İcra Borcu Taksitlendirme

150

İcra borcu yapılandırma nasıl yapılır? İcra borcu taksitlendirme nasıl yapılır? İcra borcum var ne yapmalıyım? Gibi sorular günümüzde pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Günümüzde genellikle kredi borçları, taksitle alınmış eşyaların borçları, faturalar icraya düşebilmektedir. Turkcell icra borcu, Vodafone icra borcu, Türk telekom icra borcu, banka icra borcu gibi konularda milyonlarca kişi arayış içerisinde olabilmektedir.

İcra Borcum Var Ne Yapmalıyım?

Pek çok kişi icra borcum var ne yapmalıyım? Sorusunu soruyor. Elbette icraya düşmek çok kötü bir durumdur. Ancak icra denildiğinde akla gelen ilk şeylerden bir tanesi eve haciz gelme durumudur. Özellikle ailesiyle yaşayan kişiler bu durumdan çok korkmaktadır. Fakat bir borcun icraya düşmüş olması, eve veya iş yerine hemen haciz geleceği anlamına gelmez. Yazımızın devamında icra borcu yapılandırma nasıl olur? İcra borcu taksitlendirme yapımı gibi detaylara değineceğiz.

İcraya düşmek ne demek? İcraya düşmek, var olan bir borcun ödenememesi durumunda borca yönelik icra müdürlüğü nezdinde bir avukat tarafından başlatılan yasal takip sürecidir.

İcra Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır? İcra Borcu Taksitlendirme

Var olan standart bir borcunuzu ödeyememeniz durumunda, icraya düşmeniz durumunda toplam borcunuz, borç avukata düştüğü için biraz daha artacaktır. Fakat bu borcu yapılandırabilirsiniz. Bunun için borcun icraya düştüğü avukatla iletişime geçmeniz gerekmektedir. İcra borcu yapılandırmak için, icra avukatına şu an borcun tamamını ödeyebilecek gücüm yok. Bunu taksitlendirmek, her ay belirli bir tutarda ödemek istiyorum demeniz yeterlidir. Genel olarak icra avukatları bu durumu anlayışla karşılamakta ve icra borcunu yapılandırmaktadır. Bundan sonraki süreçte taksitlendirdiğiniz icra borcunuzu düzenli ödemeniz gerekir.

İcra avukatına nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız, e-devlete giriş yaparak arama kısmına icra sorgulama yazarak detaylara bakabilirsiniz. Veya borcunuz olan kurum ile iletişime geçerek ilgili birime yönlendirilmek isteyebilirsiniz.

İcra borcu taksitlendirme ve icra borcu yapılandırma nasıl yapılır? İcra borcum var ne yapmalıyım? Sorularına en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.