Genel Bilgi ve İçerikler

Google Kitaplar Nedir? Google Books Nedir?

595

Google kitaplar nedir? Google books nedir? Google Kitaplar hizmeti, ihtiyaç duyduğunuz kitaplara hızlı bir şekilde dijital olarak ulaşabilmenize olanak sağlayan bir platformdur. Detaylı arama kriterleri aracılığıyla ulaşmak istediğiniz kitaba kolay bir biçimde erişebilmenizi sağlamaktadır. İçerisinde ücretli olarak barındırdığı kitapların yanı sıra ücretsiz olarak da kitap barındırmakta ve okuyucularının hizmetine sunmaktadır. Ücretsiz kitapları tümüyle okumanızı sağlarken, ücret talep edilen kitapların da belli sayfa aralıklarını inceleyebilmenize, kitap hakkında fikir sahibi olabilmenize imkân sağlamaktadır. Ücretli olarak sunmuş olduğu kitapların satın alınması konusunda da basit bir sisteme sahiptir. Tercih ettiğiniz dijital kitabı satın alabilmek için Google Play Store üzerinde yer alan Kitaplar mağazasını kullanmanız ve buradan satın alabilmeniz mümkündür.

Google Kitaplar Google Books Kütüphane Projesi Nedir?

Google Kitaplar servisi tüm kitapların içerisinde yer alabileceği bir kütüphane olabilmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda dünya üzerinden yer alan tüm kitapların taratılarak dijital kitaplar haline dönüştürülmesi için çalışmalar yürütmektedir.

Google Kitaplar Nedir? Google Books Nedir?

Bu sayede kullanıcıların aramış oldukları, nadir bulunan kitapları bile dijital kitap halinde Google Kitaplar servisi üzerinden bulabilmesine imkân sağlanmış olacaktır. Bu proje ile birlikte dünya üzerinde kitap okuma oranlarının artırılması dijital imkânlarında desteğiyle sağlanmış olacak ve okuyan, araştıran yeni nesiller ortaya çıkmasına fayda sağlayacaktır.

Google Kitaplar Görüntüleme Seçenekleri

Google Kitaplar servisinin ücretli ve ücretsiz olacak şekilde iki farklı hizmet seçeneği bulunmaktadır. Ücretsiz olarak hizmete sunulan kitaplarda kitabının içeriğinin tümünü görüntüleyebilmek mümkündür. Ücretli olarak hizmete sunulan kitaplarda ise iki farklı ayrım ön plana çıkmaktadır. Birincisinde kitabın belirli bölüm ve sayfalarının okunabilmesi mümkündür. Diğerinde ise kitabın hiçbir bölüm veya sayfasının okunması mümkün değildir.

Google Kitaplar Google Books Detaylı Arama Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle bulmak istediğiniz kitabı Google arama motoruna yazarak aratınız.
  • Arama sonuçları görüntülendikten sonra, arama kutucuğunun alt kısmında ek seçenekler açılacaktır. Buradan “Daha fazla” seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan seçenekler içerinden “Kitaplar” seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından “Daha fazla” seçeneğinin yanında bulunan “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız. Açılan seçenekler içerisinden “Gelişmiş arama” seçeneğine tıklayınız.
  • Tüm adımları sırasıyla uygulamanız durumunda “Google Kitaplar Gelişmiş Kitap Arama” sayfası açılacaktır. Aradığınız kitabı buradan bulabilmeniz mümkündür.

Google books, Gelişmiş Kitap Arama hizmeti, yalnızca kitapların yer aldığı bir hizmet değildir. Burada aynı zamanda dergi ve gazete gibi içeriklerinde bulunması mümkündür. Gelişmiş Kitap Arama sayfası üzerinde yer alan “İçerik” seçeneğini değiştirerek bu içeriklere de erişim sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.