Genel Bilgi ve İçerikler

Evden Şirket Nasıl Kurulur?

219

Evden şirket nasıl kurulur? Şirket kurma süreci çoğu kişiye göre oldukça zor gelebilmektedir. Vergi dairesinde oradan oraya gitme, farklı çok sayıda işlem yapma gibi adımlar çoğu kişiye son derece karmaşık gelebilir. Günümüz imkanları, teknolojik şartları, hayatın her açıdan daha kolay bir hale gelmesi ile birlikte şirket kurma konusuna çeşitli aracılar büyük kolaylık getirmiştir. Bu aracılardan bir tanesini önermek isterim.

Evden Şirket Nasıl Kurulur?

Evden şirket kurma sürecinin basit bir şekilde tamamlanabileceği kuruluşlardan bir tanesi mukellef.co internet sitesidir. Bu site ile şahıs şirketi kurmak son derece basittir. Bulunduğunuz ile göre süreç sadece 2-3 gün içerisinde de tamamlanabilir ve bir kaç hafta da sürebilir. Örneğin ben Samsun’da yaşıyorum ve sürecim tam anlamıyla 13 günde tamamlandı ve şirket sahibi olarak fatura kesmeye başladım.

Evden Şirket Nasıl Kurulur?

Eğer devamlı olarak farklı hesaplardan ödeme alıyorsanız izlemeye takılabilirsiniz. Bu sebepten dolayı şirket kurmanızı tavsiye ederim. Benim 860tl civarı bir bağkur ödemem, 250tl civarı mukellef.co ‘ya bir ödemem oldu. Muhasebe giderleri için ve emeklilik için bu giderlerin ödenmesi zorunludur. Eğer kazancınız belirli bir tutarın üzerinde ise kesinlikle şirket kurmanızı öneririm. Aksi halde izlemeye alınabilir ve çeşitli vergi cezaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz…

Şirket kurmak isteyen kişiler genellikle Bağkur ödemelerini ve muhasebe giderlerini yüksek gördükleri için vazgeçebiliyorlar. 30 yaşın altında iseniz eğer devlet şirket kurmak isteyen kişilerden bir müddet bağkur ödemesi almamakta, çeşitli kolaylıklar da sağlamaktadır. Bu kolaylıkların tamamına mukellef.co aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.

Evden Şirket Sahibi Nasıl Olunur?

Öncelikle mukellef.co ‘ya kayıt olmanız gerekiyor. İlk ödeme olan ortalama olarak 255tl tutarında bir ödemeyi yapmanızın ardından, kimlik bilgilerini sisteme yüklemeniz gerekiyor. Bu süreç sonrasında size bir muhasebeci atanıyor, e-imza başvurusu yapıyorsunuz, adresinize vergi müfettişleri yoklamaya geliyor. Mukellef.co yönetim paneliniz üzerinden işlemlerin tamamlanmasının ardından tamamladığınızı bildiriyorsunuz.En önemli bu iki işlem sonrasında ise e-fatura kesebilmeniz için yine mukellef.co yetkilileri sizlere en iyi şekilde yardımcı oluyorlar. E-fatura başvurunuz yapılıyor, e-fatura kesmeye başlıyorsunuz. Süreç gerçekten de çok kolay. Ve kolay bir şekilde şirket sahibi olmak isteyen kişilere en iyi şekilde yardımcı oluyor. Bu hem devletimize hem de bizlere katkı sağlayan bir sistem.

Baştan sisteme yönelik herhangi bir bilgim olmasa da, çeşitli ön yargılarım olsa da bu ön yargılarımı sürecin kolay bir şekilde tamamlanmasının ardından aşmış durumdayım. Bugün ilk faturamı kolay bir şekilde kestim. Üstelik fatura kesmeye yönelik herhangi bir bilgim olmamasına rağmen! Peki nasıl mı? Gerekli tüm videolar mukellef.co ‘da yer almaktadır. Fatura kesimi ile alakalı tüm içeriklere kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.