Genel Bilgi ve İçerikler

Evde Sabun Nasıl Yapılır? Sabun Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

28

Evde sabun nasıl yapılır? Sabun yaparak nasıl para kazanılır? Konularında günümüzde çok sayıda kişi arayış içerisindedir. Bilindiği gibi evden ek iş yaparak para kazanma artık herkesin ihtiyaç duyduğu bir yöntem haline geldi. Önce asıl işimize ek olarak yapacağımız bu işler bize belli bir miktar pasif gelir sağlarken sonrasında ana işi haline getiren bile var. Özellikle ev hanımlarının, evin gündelik işlerinden artan kalan zaman ek işler yaparak para kazanma arzusu bir hayli fazla. Hâl böyle olunca evden yapılabilecek ek işlerden birisi olan sabun yaparak para kazanma konusunu ele almak istedik.

Öncelikle gelin birlikte evde sabun nasıl yapılır? Bu konuyu ele alalım.

Evde Sabun Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Evde sabun yapmak çok bir işlem değildir fakat her işte olduğu gibi bu işte de biraz zaman ayırmak önemlidir. Bir yemek yapar gibi malzemeleri vardır ve ne kadar emek harcayıp vakit ayırabilirseniz o kadar güzel sonuçlar elde edersiniz. Dediğimiz gibi tabii evde sabun yaparak para kazanılabilir fakat bunun için gündelik asıl işlerini aksatmamanızı tavsiye ederiz. Sizleri çok meraklandırmadan sabun yapımı için gerekli olan malzemeleri açıklayıp sonrasında sabunun yapılışına geçelim.

Evde Sabun Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

 • Zeytinyağı
 • Su
 • Termometre
 • Sodyum hidroksit- sud kostik,
 • Sabuna şekil vermek için kendi belirleyeceğiniz kalıplar
 • Çelik tencere
 • Tahta kaşık
 • Mikser ya da blender
 • Su bardağı

Gerekli, temel malzemelerdir.

Evde Sabun Nasıl Yapılır?

Evde sabunun yapılışı aşağıdaki gibidir:

Sabunun yapılışı;

 • Çelik tencerenin içine 6 bardak su ekleyelim.
 • Yavaşça sud kostik’ı ekleyelim, karıştıralım. Paketin hepsini tek bir seferde değil de yavaş yavaş eklemeniz gerekmektedir.
 • Sud kostik ve su karışımını gerçekleştirdiğiniz zaman bu karışım kendisini belli bir ısıya varacaktır. Oluşan bu karışımın ısınının 40 dereceye kadar düşmesini beklemeniz gerekmektedir.
 • Sud kostik ve su karışımımızın 40 derecek düşmesini beklerken, farklı bir kap içerisine, 3 bardak zeytinyağını, 40 dereceye kadar ısıtalım
 • Hazırlanan iki karışımda 40 derece olduğu zaman Sud kostik ve su karışımının üzerine zeytinyağını dökün.
 • Döktükten sonra, mikseri düşük devire ayaralayıp,10 dakika boyunca karıştırın. Karışım kimyasal içerdiği için vücudunuzun herhangi bir yerine sıçrayıp değmemesine çok dikkat edin.
 • 10 dakika karıştırdıktan sonra, 10 dakika beklemeye bırakalım.Ardından ikişer dakika yeniden karıştıralım. Bu işlem kıvam alana kadar aynı sürelerde karıştırmaya devam edelim. Kıvam bulunca bırakalım.
 • İşlem sonunda karışımın hazırlandığı bir tencereyi bir battaniyeye saralım, kontrol etmek için bile açmadan 24 saat süreyle beklemeye bırakalım.
 • 24 saat bekledikten sonra, karışımım sabun kalıplarına dökmeye başlayabiliriz.
 • Kalıplardaki karışımlar soğuduktan sonra yavaşça kalıplardan sabunlarımızı çıkarabiliriz.

Sabun kalıplarını ilk şartlarda pasta – kurabiye kalıplarından edinebilirsiniz fakat sabun kalıpları diye internette arattırdığınız zaman daha süslü ve sabunlar için özel kalıplar olduğunu göreceksiniz. İşlerinizi ilerlettikçe özel sabun kalıpları almayı unutmayın. Ayrıca seçtiğiniz ya da alacağınız kalıpların kesinlikle plastik olmaması gerekiyor, yüksek ısıya maruz kalacağı için, kalıplarınızda yanarak zarar görmelere neden olabileceği gibi çıkaracağınız sabunlarda da bozukluklar meydana gelebilir.

Evde Sabun Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde nasıl sabun yapılır kısmında detaylı olarak malzeme ve sabun yapımı konusunda bilgiler paylaştık. Şimdi evde yapmış olduğumuz sabun nasıl satılır? Evde sabun yaparak nasıl para kazanılır? Bu konuların inceleyelim.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki evde sabun yapımını başarı ile tamamladıysanız, bundan sonraki kısım işi biraz daha basit ama en önemli kısmı. Peki, gelin evde sabun yaparak para kazanma adımlarından biraz bahsedelim.

 • Öncelikle evde ilk defa sabun yapıyorsak ve bundan para kazanma işleminin henüz başındaysak, sabunlarımızın tanıtımı için henüz bütçemiz oluşmamız demektedir. Bu yüzden ilk ve en temel pazarlama yöntemi eş, dost, akraba yöntemidir. Artık sizde bir hem üretici hem pazarlamacı olma yönünde ilk adımı attınız. Bu yüzden her zaman çantanızda yapmış olduğunuz sabunlardan birer örnek mutlaka bulundurun. Arkadaş – akraba ziyaretlerinde, günlerde, buluşmalarda yani tanıdığınız sıcak ortamın olduğu her yerde çantanızdan örnek sabunlarınızı çıkararak kısa bir tanıtım yapın. Herkesin olmasa da bazı kişilerin ilgilisini mutlaka çektiğinizi fark edeceksiniz.

 

 • Biraz daha süreci ilerlettiğiniz varsayarak diğer adımlara geçmek istiyoruz. 1.maddedeki adımı üret – sat olarak belli bir noktaya getirmişseniz müşteri portföyünüzü arttırmanın zamanı geldi demektedir. Eğer bir işletme instagram sayfanız varsa, buradan yapmış olduğunuz her ürünün birer resmini paylaşıp, fiyatlandırmanızı yazın. Toplu alımlarda yapacağınız indirimler ile teşvik oluşturun. Eğer bir işletme instagram veya sosyal medya hesabınız yoksa yeni bir işletme hesabı oluşturun ve ürünlerinizi tanıtın. Yeterli reklam bütçesine ulaştıysanız ve kendiniz hesap açmak ve tanıtmak ile uğraşmak istemiyorsanız, bu işi yapan kişi ve kuruluşlar var. Onlardan yardım alarak belli bir reklam bütçesiyle, ürün tanıtımınızı yaptırarak, evde yaptığınız sabunlardan para kazanabilirsiniz. Eğer hesabı kendiniz açıp tanıtmaya karar verdiyseniz, şahsi instagram hesabınızdan değil mutlaka işletme instagram hesabı açarak tanıtımlar yapmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 • Satış çalışanları bularak para kazanabilirsiniz. Yani etrafınızdaki tanıdığınız eş, dost, akrabaya ürettiğiniz ürünlerden birer numune verip, sattıklarının başına onlara komisyon verebilirsiniz. Dilerseniz yakın çevreden değil, sosyal medya gücünü kullanarak da etrafınıza satış potansiyeli yüksek, çevresi geniş kişileri toplayıp, belli bir yüzde kâr oranıyla satışlarınızı hızlandırabilirsiniz.

 

 • Ve bu işin son pazarlama noktası dükkân açarak pazarlama. Yani tüm bu adımları başarılı bir şekilde yönetmiş ve çok güzel ilerlemeler kaydetmişsiniz demektir. Yapmış olduğunuz ana işiniz var ve bu noktaya gelmişseniz eğer mümkünse ikisini bir arada yürüterek paranıza para katın fakat eğer mümkün değil ve sabun işi için dükkân açarak kazanç sağlamaya devam etmişseniz bu noktada da olsanız yine ufak birkaç naçizane tavsiye vermek isteriz.

Dediğimiz gibi olayın son noktasına gelmiş ve gerçek stratejilerle iyi bir yönetim sergilemişsiniz demektedir ama bu nokta içinde öncelikle geldiğiniz yeri unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü sizi buraya getiren evde sabun yaparak para kazanmanızı sağlayan, olayın temel taşlarıydı. İlkelerinizde ve çalışma prensibinizden ödün vermeden yola devam edin. Artık dükkân sahibisiniz, sadece gelirin değil, giderlerinizde var. Gelir – gider dengenizi iyi kurun.

Sonuç olarak evden para kazanmak için birçok ek iş var fakat bu işi seçip, yönetmekte fayda var. Evden sabun yaparak kazanma işi sadece üretmekle olmuyor, satma tarafı da bu yüzden para hırsına kapılmadan bunun bir ek iş olduğunu ve bütçenize az da olsa katkı sağlayacağını düşünerek başlamanızda fayda var.

Eğer evde sabun nasıl yapılır başlığı altındaki tüm anlattığımız adımları dikkatlice okuyarak, ilgi çeken farklı farklı sabun kalıplarına kazancınızın birazını bölerek yatırım yapıp, ürün yelpazenizi genişletiyor ve kaliteli ürünler üretmeye başlıyorsanız, zaten sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan işlerini büyüyecektir.

İşler büyüdükçe üretim kapasitenizi arttırmanız gerektiğini unutmayın, bir noktadan sonra işlere yetişemeyebilirsiniz, işi öğreteceğiniz yeni kişileri yanınıza alıp, üretimi hızlandırmanız gerekebilir. Bu yüzden sipariş – üretim dengenizi sürekli gözden geçirmenizde ve müşteri memnuniyeti açısından aldığınız siparişleri zamanında teslim etmeniz için iyi planlamalar yapmanız çok önemli.

Evde sabun nasıl yapılır? Evde sabun yaparak nasıl para kazanılır? Sorularına sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Umarız yazımız ile sizlere faydalı olabilmişizdir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.