Genel Bilgi ve İçerikler

Dünyanın En Hızlı Koşan Köpekleri

2.382

Dünyanın en hızlı koşan köpekleri hangileridir? Köpekler, insanlara son derece sadık hayvanlardır. İyi bir eğitim ile çok sayıda köpek, en iyi şekilde yetiştirilebilir. Ve bir insana sadık bir hayat sürebilir. Dünya genelinde köpekler sürü koruma, avlanma, eğitim gibi çok sayıda farklı alanda görev almaktadır.

Dünyanın En Hızlı Koşan Köpekleri

Bazı köpek cinsleri çok hızlı koşabilmektedir. Ortalama koşu hızı ise köpekten köpeğe farklılık gösterebilir. Köpeğin yaşı, kondisyonu durumu da önemlidir. BOO köpek, pomeranian köpek gibi süs köpeği çeşitleriyse yavaş koşar. Dünyanın en hızlı koşan köpekleri şu şekildedir:

  1. Tazı(maksimum hız: 70 km / saat). Tazı, nazik ve zeki bir hayvandır. Tazı köpekleri, 72 km / saate kadar hızlarda koşmalarına yardımcı olan tonlu, sağlam bir gövdeye ve uzun bacaklara sahiptir. Dünyanın en hızlı koşan köpeği bile sadece 3 uzun adımda 45 km / s hıza ulaşabilir. Tazı koşarken, dört ayaklarını havaya kaldırıyor hızlı ve yumuşak bir şekilde süzülüyor gibi görünüyorlar.

Tazı köpeği

  1. Vizsla Dog(maksimum hız: 64 km / s). Vizsla aynı zamanda sakin, arkadaş canlısı ve sadık oldukları için birçok insanın evcil hayvan olmayı tercih ettiği bir av köpeğidir. Bu köpeğin ince, çevik bir yapısı var.

Vizsla Dog

  1. Saluki köpeği(maksimum hız: 64 km / s). Mısırlı Kraliyet, Arap Gri Tazı, Pers gri tazı olarak da bilinen Saluki köpeği. Bu köpek, antilop veya ceylan avlamayı mümkün kılan çok hızlı bir koşma hızına ve dayanıklılığa sahiptir.

Saluki köpeği Hızlı Koşan Köpek

 

  1. Jack Russell Terrier(maksimum hız: 61 km / s). Jack Russell Terrier veya Russell Terrier, Parson Jack Russell, küçük kemirgenleri kazma ve yakalama konusunda uzmanlaşmış bir cinstir.

Dünyanın En Hızlı Koşan Köpekleri Jack

  1. Dalmaçyalılar(maksimum hız: 60 km / s). Hız konusunda yaygın olarak da bilinen Dalmaçyalı, beyaz kürk zemin üzerine siyah noktalar ile dikkat çekiyor. Dalmaçyalılar kızak köpeklerinden ve koku tazılarından elde edilir, bu yüzden çok hızlı koşarlar.

Dünyanın en hızlı koşan köpekleri dalmaçyalılar

 

  1. Borzoi köpeği(maksimum hız: 58 km / s). Borzoi veya diğer adıyla kaniş, kurt avlama konusunda uzmanlaşmış eski bir Rus av köpeğidir, bu nedenle üstün hareket kabiliyetine sahip olmaları şaşırtıcı değildir.

Hızlı koşan Borzoi köpeği

  1. Weimaraner köpeği(maksimum hız: 56 km / s). Weimaraner, öğretmesi kolay, sadık bir doğaya sahip av köpekleri grubuna aittir. Almanya’ya özgüdürler ve geyik veya kurt avlamak için kullanılırlar.

Weimaraner köpeği

  1. Tazı köpeği(maksimum hız: 56 km / saat). Whippet, tazı köpeğinin soyundan gelir ve bu nedenle çok hızlı bir koşu hızına sahiptir. Bu spor tazılar, uzun bir vücuda, uzun gövdeye, uzun bacaklara, güçlü dişlere, kemerli, kabarık göbeğe, bir leopar gibi şişkin göğüslere sahiptir.

Tazı köpeği Whippel

  1. Dobermann köpekleri(maksimum hız: 48 km / saat). Dobermann Pinscher (AKC’ye göre) agresif bir Alman cinsidir. Asker veya polis hizmetine uygun kaslı ve dayanıklıdırlar.

Doberman köpekleri hızlı koşan köpek

  1. The Border Collie Dog(maksimum hız: 48 km / s). Border Collie bir çoban köpeğidir ve genellikle sığır sürülerini kontrol edebilmek için bir av köpeği sürüde tutulur. Çok akıllı ve hızlıdırlar.

The Border Collie Dog

Dünyanın en hızlı koşan köpekleri hakkında sizler için en iyi şekilde içerik üretmeye çalıştık. Yavru köpek çeşitleriyse genel olarak yavaş koşmaktadır. Hızlı koşan köpekler yetişkin köpeklerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.