Genel Bilgi ve İçerikler

Mersin Diş Hekimi Tavsiye

75

Mersin diş hekimi tavsiye arıyorsanız doğru yere hoş geldiniz. Diş hekimliği kategorisinde dişlerde meydana gelen rahatsızlıklar modern kliniklerde tedavi ediliyor. Diş çekimi, diş dolgusukırık diş tedavisi, implant, zirkonyum diş kaplama, diş kaplama ve benzeri tedavi yöntemlerinde kliniğimiz güncel tedavi hizmeti sunuyor.

Mersin Diş Kliniği Diş Ağrısı Tedavisi

Mersin diş ağrısı tedavisi konusunda Mersin diş kliniği – Mersin diş hekimi Mert Yıldız tercih edilebilir. Diş ağrısı, dişin içinde veya civarlarında meydana gelen ağrıya verilen isimdir. Küçük dişlere kişinin evde yapabileceği geçici olarak tahriş olmuş diş etleri neden olabilir. Fakat diş çürüğü ve daha ciddi olması dişlerin kendi kendine iyileşmemesi, tedavi için diş hekimine gitmesi gerektiğidir.

Diş özü, sinirler, dokular ve kan damarlarıyla dolu yumuşak bir yapıdır. Bu omurilik sinirleri, insan vücudundaki en hassas sinirler arasındadır. Bu sinirler tahriş olduğunda veya bakterilerle enfekte olduğunda apse ve şiddetli ağrıya neden olabilirler.

Diş Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

Diş ağrısının kendisi direkt olarak hayati(ölüme sebep veren) değildir. Bununla birlikte, dişte veya vücudun herhangi bir yerinde tedavi edilmeyen bir enfeksiyon yine de vücudun geri kalanına yayılabilir. Bu enfeksiyonun yayılmasıyla birlikte hastalanmak mümkündür ve ciddi, hatta ölümcül bir hastalığa dönüşebilir. Diş ağrısı düzelmezse, bir diş hekimine danışmak gerekir.

Diş Ağrısının Nedenleri, Diş ağrısının muhtemel sebepleri şu şekildedir:

  • Çürükler,
  • Dişin ortasındaki bakteriyel enfeksiyon nedeniyle diş apsesi,
  • Çatlak veya kırık dişler,
  • Dolgulardan kaynaklanan hasarlar.

Belli başlı diş ağrısının nedenleri arasında yer alır.

Diş Ağrısının Belirtileri Nelerdir

Mersin diş hekimi, diş ağrısı tedavisi konusunda tercih edilebilir. Diş ağrısının en yaygın belirtisi, adından da anlaşılacağı gibi, keskin, zonklayıcı, tekrarlayan veya sürekli bir diş ağrısıdır. Bazı durumlarda, ağrı yalnızca dişe baskı uygulandığında, örneğin bir şeyi ısırdığınızda ortaya çıkar.

Dişin civarlarında şişlik görülebilir. Kişinin ateşi veya baş ağrısı olabilir. Enfekte bir dişten kötü kokulu bir akıntı ve ağızdan kötü bir koku gelebilir.

Ancak solunum ve yutma sorunlarına diş ağrısı eşlik ediyorsa hemen bir diş hekimine başvurulması önerilir.

Diş ağrısı Nasıl Olur?

Dişin içinden değil çevresinden kaynaklanan ağrı, bazı durumlarda diş hekimine danışmadan önce kendi kendine düzelebilir. Geçici olarak tahriş olmuş diş etlerinden kaynaklanan ağrı ve kızarıklık birkaç gün içinde geçebilir.

Bu süre zarfında etkilenen bölgenin çiğneme için kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Yoğurt, yumurta ve peynir gibi yumuşak yiyecekler yiyin. Dişleriniz hassas ise özellikle çok sıcak veya çok soğuk tatlılardan ve yiyeceklerden kaçınmalısınız.

Mersin Diş Hekimi Tavsiye

Mersin’de çokça diş hekimi bulunmaktadır. Her birinin kliniği ve uzmanlık alanları birbirinden farklı. Mersin diş hekimi tavsiye konusunda önerebileceğimiz hekimlerden bir tanesine https://dtmertyildiz.com/ aracılığıyla giriş yapabilirsiniz. Mert yıldız, en iyi Mersin diş hekimleri arasında yer almaktadır. Farklı pek çok tedaviyi bu kuruluş bir arada uyguluyor.

Mersin diş hekimi adres:

Mersin Diş Hekimi Diş Ağrı Tedavisi

Mersin diş hekimi, diş ağrısının tedavisini düzgün bir şekilde tamamlar.  Çeşitli diş problemleriyle ilgilenen doktorlar diş hekimleridir. Diş ağrısı kötüleşirse, geçici ev ilaçları yeterli değildir.

Bu nedenle bu solüsyonları uyguladıktan sonra ağrı hemen geçmiyorsa, diş ağrısı bir veya iki günden fazla devam ediyorsa, diş ağrısı varsa, ağzın tam açılmasıyla ateş, kulak ağrısı veya ağrı artıyorsa . Ağızda veya yüzde şişlik varsa en kısa zamanda bir diş hekimine başvurun.

Kişinin görüşeceği diş hekimi önce ağrının nerede başladığını, ne kadar kötü olduğunu ve ağrıyı daha da kötüleştiren veya daha az şiddetli hale getiren faktörlerin olup olmadığını soracaktır.

Bu sorulardan sonra diş hekimi ayrıca bir fizik muayene yapacak ve ağız, dişler, diş etleri, çene, dil, boğaz, sinüsler, kulaklar, burun ve boynu muayene edecektir. Diş ağrısının nedenini belirlemeye yardımcı olmak için röntgen de alınabilir.

Ağız enfeksiyonlarının doğru teşhisi ve tedavisi, bunların yüzün ve kafatasının diğer bölümlerine ve muhtemelen kan dolaşımına yayılmasını önlemek için önemlidir. Diş ağrısı son derece rahatsız edici olabilir, ancak ağrı tedavi edildiği sürece kalıcı değildir. Diş hekimi ağrıyı dindirebilir ve oral enfeksiyonların vücuda yayılmasını önleyebilir.

Diş ağrısının tedavisi ağrının sebebiyle ilişkilidir. Çürük diş ağrısına neden olursa, diş hekimi boşluğu temizleyecek ve dişi dolduracak veya gerekirse dişi çekecektir. Mersin diş ağrısı için, Mersin diş hekimiyle iletişime geçebilirsiniz.

Diş ağrısının nedeni diş sinirinin enfeksiyonu ise, kanal tedavisi, yani enfekte pupanın çıkarılması ve dolgunun yerine konması gerekebilir. Bu enfeksiyona, dişin pulpasını bulunduran alana giren bakteriler sebep olur.

Çenenizde ateş veya şişlik varsa, diş hekiminiz antibiyotik reçete edebilir. Küçük bir yiyecek parçası diş etinin altına sıkışıp enfeksiyona neden olabilir. Bu durumda diş hekiminiz gerekirse derin bir temizlik veya başka bir periodontal tedavi önerebilir.

Diş Ağrısı Nasıl Önceden Durdurulur?

Mersin diş hekimi, diş ağrısı tedavisinde tercih edilebilir. Ancak diğer dişleriniz ağrı boyutuna gelmeden önce bakım yapmanız gerekir. Birçok diş ağrısı diş çürüğünün sonucu olduğundan, iyi ağız hijyenine dikkat etmek diş ağrılarını önleyebilir:

Dişleri florürlü diş macunu ile düzenli olarak fırçalamak,

Günde en az bir kez diş ipi kullanmak,

Profesyonel temizlik için Yılda iki kez Dişçiye bir ziyaret iyi ağız hijyeni uygulaması olarak kabul edilir.

Bununla birlikte, şeker oranı düşük yiyecekleri seçmek dişlerin daha uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

Diş Ağrısı Evde Tedavi Edilir Mi?

Öncelikle Mersin diş hekimiyle iletişime geçmenizi öneririz. Diş ağrısından geçici olarak kurtulmanın birkaç yolu vardır:

Ilık tuzlu suyla durulamak diş ağrısını hafifletebilir çünkü tuzlu su dişler arasındaki kalıntıları gevşeterek antiseptik görevi görür ve iltihabı azaltır. Bir çay kaşığı tuzu bir bardak ılık su ile karıştırıp bu tuz karışımı ile ağzınızı temizlemeniz yeterli olabilir. Ağzı %3 hidrojen peroksit solüsyonu ile temizlemek, iltihabı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Bunun için hidrojen peroksitin eşit miktarda su ile seyreltilmesi gerekir. Kullanımdan sonra ağzınızı iyice çalkalayın ve solüsyonu asla yutmayın.

Ağrılı bölgeye birkaç saatte bir 20 dakika boyunca bir havluyla buz torbası uygulamak şişlik ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir.

Reçetesiz satılan ağrı kesiciler ağrıyı ve iltihabı azaltabilir.

 Diş Ağrısı İçin doğal veya bitkisel ilaçlar

Bu tür ilaçların kullanımı için diş hekimine danışılabilir.  Her zaman olduğu gibi, doğrudan doktor tarafından önerilmeyen bitkisel ilaçların veya takviyelerin herhangi bir sorunu, herhangi bir tıbbi sorunu çözebileceğine dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Bununla birlikte, bu bitkisel ilaçlar ve takviyeler, diğer tıbbi durumlar için kullanılan ilaçlarla etkileşime girerek farklı yan etkilere neden olabilir.

Bu nedenle herhangi bir doğal tedaviyi denemeden önce kişi, kendisine uygun olup olmadığını öğrenmek için bir doktora danışmalıdır. Önemli tedaviler için Mersin diş hekimiyle iletişime geçebilirsiniz.

Bununla birlikte, ağrıyı dindiren ve iltihabı azaltan doğal bir antiseptik olan karanfil yağı diş ağrısını hafifletebilir. Bir parça pamuğa biraz karanfil yağı emdirip ağrıyan bölgeye uygulayabilirsiniz ya da küçük bir bardak suya bir damla karanfil yağını döktükten sonra gargara yapabilirsiniz.

Vanilya Özü geçici ağrı kesici sağlar ve antioksidanları bölgenin iyileşmesine yardımcı olur. Özü dişlere ve diş etlerine günde birkaç kez uygulamak için bir pamuk topu faydalı olacaktır.

Nane çayının yatıştırıcı özelliklerinden yararlanmak için nane yapraklarını kaynatıp soğumaya bırakabilir ve ağrıyan bölgeye uygulayabilirsiniz.

Etkilenen bölgeye ezilmiş sarımsak ve karanfil karışımı uygulanabilir. Sarımsaktaki antibakteriyel ajan allisin sayesinde zararlı bakterileri öldürebilir ve ağrıyı dindirebilir.

Mersin Diş Hekimi Tedavileri

Mersin diş hekimi Doktor Mert Yıldız tedavileri oldukça geniş kapsamlıdır. Genellikle Mersin diş hekimi tavsiye olarak da kendisi tavsiye edilir. Sunulan bazı tedaviler:

  • Mersin diş beyazlatma.
  • Mersin diş çekimi.
  • Mersin diş dolgusu.
  • Mersin diş temizliği.
  • Mersin çocuk süt dişi tedavileri.

Gibi tüm konularda kendileriyle iletişime geçebilirsiniz. Mersin diş hekimine şu şekilde ulaşabilirsiniz.

https://www.google.com/maps/place/Di%C5%9F+Hekimi+Mert+YILDIZ+(+Mersin+Di%C5%9F+Hekimi)/data=!4m7!3m6!1s0x15278b647a92ab69:0x40f0203aa4286cc4!8m2!3d36.736138!4d34.5152176!16s%2Fg%2F11lrx2pjy4!19sChIJaauSemSLJxURxGwopDog8EA?authuser=0&hl=tr&rclk=1

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.