Genel Bilgi ve İçerikler

Doğal Yollarla Fırın Nasıl Temizlenir?

170

Doğal yollarla fırın nasıl temizlenir? Fırınınız, içine koyduğunuz her yiyeceğin içinde bir yağ tabakasına neden olduğu gerekçesiyle belki de evinizdeki en kirli şeydir. Fırınınızda yemek pişirdiğiniz, yemek ısıttığınız için temizliğin doğal yollarla yapılması son derece önemlidir.

Doğal Yollarla Fırın Nasıl Temizlenir?

Bu mutfak cihazını mikroorganizmalar için fantastik bir üreme zemini olmaktan korumanın en iyi yolu, aşırı miktarda yağ ve tortuları fırınlarına atmaktır.

Bugünlerde çok miktarda fırın temizleme maddesi var, ancak bunların hiçbiri sizin için en iyi cevap değil. Bu maddeler zehirli sentetik bileşiklerle yüklenir ve genellikle diğer temizleme stratejileri kadar güçlü değildir.

Etlik pilicinizi temizlemek ve şekilli yağlardan dekontamine etmek için bir yaklaşım, düzenli ürünler kullanmaktır.

Normal ürünler inanılmaz temizlik seçenekleridir. Temizleme yağı ve farklı tortularda çok zorlayıcı olmasına rağmen, toprak iyi atılmıştır ve bu anlamda herhangi bir kontaminasyon oluşturmaz.

Fırın temizliği için kullanabileceğiniz doğal ürünler

-Tuz

Mutfağınızda, yemeklerinize koku eklemek dışında birçok bölgede tuz kullanabilirsiniz.

Bu makul ve etkili bir ürün ile broylerinizi normal olarak temizleyebilir ve sterilize edebilirsiniz.

 Fırınınızı Tuzla Nasıl Temizlersiniz?

Bir kasede, bir litre suyu ve 250 gram tuzu karıştırın. Bu noktada, bu sıvıyı fırınınızın bölücülerine yayın, sıvıyı, özellikle yiyecek birikintileri ve yağlı yiyeceklerin sprinkleri olan bölgelere uygulayın.

15-20 dakika bekletin ve daha sonra ıslak mendille yıkayın.

Fırınınızı bu teknikle temizlemeye karar vermeniz durumunda, korkunç bir kokuyu bırakabilir. Bu kokuyu atmak için 250 gram tuzu bir litre beyaz şarap sirkesinin büyük bir kısmı ile karıştırın.

Tuz eriyene kadar karıştırmaya devam edin ve daha sonra bu karışımı bir duş şişesine boşaltın. Sıçrama yardımı ile fırının bölücülerinde duş alın ve birkaç dakika bekletin.

Son aşamada, ıslak bir mendille yıkayın.

Limonla Fırın Nasıl Temizlenir?

Limon olağanüstü bir anti bakteriyel ve mikrop öldürücü maddedir. Fırın temizliği için de olağanüstü bir durumdur. Ayrıca, yeni kokusu nedeniyle, üzücü bir koku bırakmaz. Aynı şekilde yağdan arındırmada da son derece uygundur.

Fırını Limon Yardımı ile Nasıl Temizleriz?

Etlik pilicinizi temizlemek için basit bir yöntem arıyorsanız, ortasından iki limon kesin ve meyve sularını bastırın.

Suyu bir kaseye koyun ve tutucuyu fırına koyun.

Bu noktada broylerinizi 250 dereceye ve fırsatınızı 30 dakikaya ayarlayın. Zaman geçtikten sonra broyler soğumaya bırakın. Bu noktada tavayı ocaktan çıkarın ve broylerinizin bölücülerini bir malzeme ile silin.

Sirkeyle Fırın Temizliği Nasıl Yapılır?

Sirke başka bir yaygın temizlik maddesi olarak adlandırılır. Broyler, sirkenin arındırıcı özelliklerini oluşturmak için meşrubat hazırlayarak karıştırarak temizleyebilirsiniz.

Fırın Sirke Yardımı ile Nasıl Temizlenir?

Bir sürü elma suyu sirkesi karıştırın ve bazı pop hazırlayın ve karışımı bir duş şişesine boşaltın. Bu noktada bu karışımı broyler bölücülere bastırın ve fırınınızı 120 derece ve on dakikaya ayarlayın.

Bu noktada, ıslak mendil yardımıyla tüm birikintileri soğumaya bırakın.

Karbonatla Fırın Nasıl Temizlenir?

Alkolsüz içecek hazırlamak, hem mutfakta hem de normal ilaçlarda büyük miktarda kullanımı olan karakteristik bir maddedir. Aynı şekilde ev tutmak için inanılmaz ve broylerinizin yeni görünmesini sağlayabilir.

Fırınınızı ısıtıcı pop ile nasıl temizlersiniz?

Bir çorba kaşığı alkolsüz içeceği biraz su ile karıştırın. Bu karışımı bir duş kabına boşaltın ve fırın bölücülerine ezin. Şimdilik bekletin ve ertesi gün bir mendil yardımıyla temizleyin.

Başka bir temizlik seçmeli, bazı ısıtma meşrubatını biraz su ile karıştırmaktır. Bu çizgiler boyunca elde edeceğiniz tutkalı bir kumaşla yayın ve kabaca iki saat boyunca ocaklara ayırın.

Doğal yollarla fırın nasıl temizlenir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık Süre dolduktan sonra, bir mendil yardımıyla karışımı bölücülerden temizleyin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.