Genel Bilgi ve İçerikler

Bursa Boşanma Avukatı Tavsiye

Bursa Nafaka ve Velayet Avukatı

71

Bursa boşanma avukatı tavsiyesi, Bursa’da boşanmak isteyen kişilerce alınmaktadır. Boşanma sebepleri değişik açılardan sınıflandırılabilir bir kısım sebepler davanın kusuruna bağlıdır bu tür eşlerden herhangi birinin kusurunun arandığı boşanmalar müeyyide teşkil eden boşanmadır yani taraflardan birinin kusuru varsa bu tür boşanmalarda kusurlu olan taraf yargı önünde belli yaptırımlara uğrar.

Diğer bir tür boşanma ise kusura bağlı olmayan boşanmadır bu tür boşanmalarda kusur aranmaz taraflardan herhangi biri kusuru olmaksızın boşanma davası açar bu tür boşanmalara ise evlenmenin ifasına dayalı boşanmalar denir. Bursa’da boşanmak isteyen kişiler, öncelikle Bursa boşanma avukatı tavsiye konusunda arayış içerisinde olabilmektedir. İyi bir avukatla iletişime geçmek oldukça önemlidir.

Boşanma Sebepleri Nelerdir?

İnsanlar, her ne kadar birbirilerini tanıdıklarını düşünüp aralarında bir bağ kurarak bunu evlilikle taçlandırsalar da, ilerleyen dönemlerde tanıdığı sandığı kişiyi bambaşka şekillerde görebilir. Bu durum, evliliğin devam etmemesine, sonlanmasına sebebiyet vermektedir. Günümüzde çokça boşanma sebebi bulunur. Boşanmanın özel sebepleri sırasıyla zina; hayata kast, pek kötü muamele ya da onur kırıcı davranış; küçük düşürücü suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme; terk; akıl hastalığıdır.

Boşanmanın özel sebeplerinden farklı olarak genel sebepleri bir olayın gerçekleşmesi üzerine dava açılması şartını aramaz daha genel konular üzerine dava açılması sistemini kapsar. Genel boşanma sebepleri şunlardır: evlilik birliğinin temelinden sarsılması; eşlerin boşanma hususunda anlaşması; ortak hayatın kurulamaması fiili ayrılık sebepleridir. Boşanmak için, Bursa boşanma avukatı ile iletişime geçilebilir. Bu yazımızda, Bursa Boşanma avukatı tavsiyesinde de bulunacağız.

Bursa Boşanma Avukatı Tavsiye

Bursa boşanma avukatı tavsiyesi olarak Avukat Yasemin Oral ile iletişime geçebilirsiniz. Kendileri, aile hukukuna yönelik çözümler sunmaktadır. Nafaka avukatı, velayet avukatı gibi konularda hizmet vermektedir. Mesleğe başladığı ilk günden bu yana işini severek yapan Avukat Yasemin Oral iletişim bilgileri, yazımızın sonunda yer alan sitede yer almaktadır. Üst kısımda yer alan harita kaydı aracılığıyla da incelemede bulunabilirsiniz. Bursa nafaka avukatı, Bursa velayet avukatı konularında da iletişime geçebilirsiniz.

Boşanma Avukatı Nedir?

Boşanma avukatı, nafaka, vekalet, mal paylaşımı gibi davalara giren, bu konularda müvekkilini savunan, hakkını arayan avukatlara verilen genel bir isimdir. Bursa boşanma avukatıysa, Bursa’da meydana gelen boşanma isteklerine yönelik tercih edilebilecek avukatlara verilen genel isimdir. Genel olarak boşanma, yıpratıcı bir süreç olduğu için, bu sürecin daha kolay bir hale gelmesi adına iyi bir boşanma avukatının önemi büyüktür.

https://www.yaseminoral.av.tr/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.