Genel Bilgi ve İçerikler

Aile Şirketlerinde Kurumsallaşmanın Önemi Nedir?

Aile Şirketleri İçin Yönetim ve Danışmanlık Süreci

87

Aile şirketlerinde kurumsallaşmanın önemi nedir? Aile şirketlerinde yönetim ve tüm yetkiler aile bireylerinde toplanmaktadır. Eğer bir şirkette, şirket yöneticileri ve diğer pozisyonlarda yer alan kişiler arasında bir aile etkisi bulunmuyorsa, bu durumda bu şirket aile şirketi olarak tanımlanamaz. Aile şirketini “iyi” olarak tanımlayabilmemiz için paranın kazanılması, yatırıma dönüştürülmesi ve aynı zamanda korunması süreçlerinin de iyi olması gerekmektedir. Bu süreçler arasındaki kopukluklar, şirketin hedeflerine ulaşmasında zorluklar meydana getirebilir. Ve şirket içi çatışmalara neden olabilir.

Aile Şirketlerinde Kurumsallaşmanın Önemi Nedir?

Aile şirketlerinin kurumsallaşmak istemesinin onlarca farklı sebebi olabilir. Başarısızlıklar, anlaşmazlıklar, işlerin iyi gitmemesi, bir şeylerin hep eksik olduğu hissi gibi sebepler aile şirketlerini kurumsallaşmaya iten etkenler arasında yer alıyor. Aile şirketlerinde kurumsallaşmanın önemi, işlerin rayına girmesi ve bundan sonra şirketin daha sistematik bir şekilde yoluna devam edebilmesi adına son derece önemlidir. Bu konuda aile anayasası kavramına bağlı olarak durum analizi ve hazırlıkları yapılarak sürece başlanılabilir.

Aile Şirketleri İçin Yönetim ve Danışmanlık Süreci

Yönetim ve danışmanlık süreci, aile şirketleri için içeriğinde pek çok adımı barındırmaktadır. Talebiniz doğrultusunda tanılama çalışması yapılır ve genel tanı raporu hazırlanır. Akabinde bu rapor sizlere sunulur. Reddetmeniz durumunda tanılama çalışması yeniden yapılır, kabul etmeniz durumunda ise proje planı ve sözleşme hazırlanır. Devamında tanımlı danışmanlık hizmeti sunulur. Ve daha sonra tanımlı periyotlarda faaliyet raporları hazırlanır ve sizlere sunulur. Sonrasında ise onayınıza bağlı olarak proje kapanış adımı gerçekleşir.

Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri

Günümüzde pek çok şirket, yönetim danışmanlık hizmeti nasıl alınır? Sorusuna bir cevap aramaktadır. Bu soruya verilebilecek en iyi cevaplardan bir tanesi ise Quality Line yani qualityline.com.tr ‘dir. Quality Line, yönetim danışmanlığı hizmetleriyle kurumsallaşma yolunda tercih edilebilecek en iyi kuruluşlar arasında yer alıyor. Aile anayasası, stratejik planlama, yönetim ve organizasyon gibi pek çok konuda kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Aile şirketlerinde kurumsallaşmanın önemi nedir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. İlgili tüm detaylar bir tık uzağınızda, Qualityline.com.tr web sitesinde sizleri bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.