Genel Bilgi ve İçerikler

2021 Kadın Çanta Modellerinde Göze Çarpanlar

396

Çanta kadınların vazgeçilmez parçasıdır. Aksesuar olarak kombini tamamlar, bu yüzden renk ve şekil olarak ayrı bir öneme sahiptir. Çanta bağımlısı olan kişiler evlerinde yüzlerce çanta bulundurur, her kıyafete özel bir çantaları olur. Her sezon kıyafetlerle beraber çantalarda değişir, modelleri trende göre uyum sağlar. Peki, kadın çanta modelleri ve fiyatları yeni sezonda nasıl olacak?

Hasır Çanta Modelleri

Çantalarda trend kesinlikle hasırdır. Hasır özellikle yaz aylarında çantalarda, ayakkabılarda ve şapkalarda tercih edilir. Bu kadar sevilmesinin nedeni bütünleyici durmasıdır. Hem de renk olarak neredeyse her kombinle uyum sağlar. Hasır çantalar son dönemde iyice trend haline gelmiştir. Genelde krem ve kahve tonları hasır çantaların olmazsa olmazlarıdır.

Üstünde tamamlayıcı örgü motifleri de bulunur. Rafya desen en trend olanıdır. Bu tarz çantaların içinde astar, üzerinde çıt çıt kaplama olur. Genelde uzun saplı, omuzdan asmalı olurlar. Hasır çantaların en trendi ise orta boyutta yuvarlak, kutu çantalardır. Yuvarlak modeller gün geçtikçe daha da trend olmaktadır. Bazı hasır çantalarda ise sadece tek ton kullanılmaktadır ve örgü gibi motifler bulunmamaktadır.

Sepet Çanta Modelleri

Sepet çantalar kullanım gereği oldukça pratiktir. Bu tarz çantalarda genelde natürel rafya hasır örgü kullanılır. Kapaklı modeller en trend olanlarıdır, tam anlamıyla sepet görünümü verirler. Doğal malzemeden üretilmiş olan bu çantaların üzerinde genelde tahta boncuk kullanılır ve sapları daha kısa olur.

Bu çantaların içinde de astar bulunur, boyutları ise uzunluk 13, yükseklik 20 cm olacak şekildedir. Biraz daha büyük olan modellerde örgü hasır gövde ve büzülerek kapanan, bağcıklı içi pamuklu detaylar yer alır. 2 renkli olanlarda oldukça trenddir. Bu modellerde altı ve üstü farklı renkte olacak şekilde hasır kullanılır ve içleri pamuklu olur. Ağzı ise büyük tahta düğme ile kapanmaktadır.

Postacı Çanta Modelleri

Postacı çantası demek diğerlerine göre daha küçük boyutlarda olması demektir. Hasır örgü bu modellerde de kullanılır, içi fermuarlı oluşu daha güvenilir kılmaktadır. Ayrıca sapı deridir. Bu tarz modeller her kombine rahatlıkla uyar. Ufak olması hemen tak çık yapmayı sağlamaktadır. Görüldüğü üzere trendler daha çok sadeden yana. Hasır ve tek renk kullanım çantalarda sıklıkla tercih ediliyor. Fermuar ağız ise daha az kullanılırken düğme ve bağcıklı bağlama en fazla kullanılanlar.

Peki Nereden Alınır?

Hasır çanta almak isteyenler kaliteli yerlere bakmalıdır, çünkü hasırın ucuzu basit duracaktır. Kaliteli markalarda başka hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

Bunlar;

Giyim kategorisinde her zevke uygun model bulabilirsiniz. En trend volanlı elbiseler ile şıklığınıza şıklık katabilir, tamamlayıcı parça olarak hasır çanta alabilirsiniz. Kıyafet, aksesuar ve çantayı aynı yerden almak kombinde bütünlük sağlayacaktır. Hem uygun fiyat hem de kalitenin tek bir yerde olması da en büyük avantajı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.