Genel Bilgi ve İçerikler

Samsun Atakum Sahili Gezilecek Yerler

2.428

Atakum sahili gezilecek yerler genellikle Samsun Atakum’a ilk defa gelen veya gelmek isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Atakum, Samsun’un en elit, en güzel mekanlara sahip ilçesidir. Sahil şeridi boyunca çok sayıda eğlence mekanı, yeme içme mekanı bulunmaktadır. Starbucks, özsüt gibi kahve yudumlayabileceğiniz çok sayıda mekan da vardır. Kapalı mekanlarda bulunmak istemeyen kişiler ise sahil şeridi boyunca gezebilirler. Kumsalda yürümek istiyorsanız Yeşilyurt alışveriş merkezi hizasında bulunabilirsiniz.

Samsun Atakum sahili gezilecek yerler açısından son derece geniş bir içeriğe sahiptir. Samsun Atakum sahilinde nereye gidilir? Neler yapılabilir? Atakum sahili genel olarak turistlerin, Atakum’da yaşayan ve merkez, ile ilçelerde yaşayan çok sayıda kişinin gözdesidir. Atakum sahilinde gezilebilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Gidilebilecek en güzel yerlerden bir tanesi Yeşilyurt alışveriş merkezidir.

Samsun Atakum Sahili Gezilecek Yerler

Yeşilyurt alışveriş merkezinin ardından, bu alışveriş merkezinin 400 metre sol tarafında (Bafra’ya doğru) yer alan küçük iskeleyi de ziyaret edebilirsiniz. Bu iskelenin kendine has bir manzarası bulunmaktadır. İskele ziyaretinizin ardından sahil şeridi boyunca yaklaşık olarak 2,5 km daha devam ederek çok daha büyük bir iskele olan çobanlı iskeleye uğrayabilirsiniz.


Atakum sahili gezilecek yerler

Çobanlı iskelesinin en son kısmında iskele kafe bulunmaktadır. Bu kafede manzaraya karşı soğuk ya da sıcak bir şeyler içebilirsiniz. Genel olarak Atakum sahili Kurupelit yat limanına kadar son derece canlıdır. Sahil şeridi boyunca birbirinden güzel farklı manzaralara, farklı alanlara şahit olabilirsiniz. Sahil şeridi boyunca park alanları boyunca ücretsiz park alanları vardır. Dilediğiniz noktada durarak yürüyüş de yapabilirsiniz.

Atakum Sahil Şeridinde Gidilebilecek Mekanlar

Sahil şeridinde çok sayıda alkollü ve alkolsüz mekan bulunmaktadır. En çok bilinen ve ziyaret edilen alkolsüz mekanlardan bazıları şu şekildedir. Özsüt (Manzarası denize karşı, oldukça hoştur). 80’ler 90’lar Cafe&Bistro (Atakum sahil şeridinin sonlarına doğrudur genel olarak üniversite öğrencileri gitmektedir). Kozmos kafe, Violet, Starbucks gibi çok sayıda farklı mekan bulunmaktadır.Samsun Atakum sahili gezilecek yerler yazımız ile sizlere gezilebilecek en güzel yerleri en iyi şekilde belirtmeye çalıştık. Eğer Samsun ‘un farklı yerleri için de gezilebilecek yerler konulu yeni bir makale yazmamızı isterseniz yazımıza yorum olarak belirtebilirsiniz.

Atakum sahilinde gezilecek farklı yerler biliyorsanız eğer sizler de yorum yaparak bunu belirtebilirsiniz.

3 Yorumlar
 1. metin bedir diyor

  Samsun’da oturuyorum ve hergün buraya geliyorum genelde akşamları çıkıyor insanlar genelde. 🙂

  1. kisiselbilgi diyor

   Evet Atakum akşamları ayrı bir güzel oluyor tabi ki. Ancak kışın deniz kenarı olduğu için yürümesi rüzgar ve soğuk sebebiyle zor olabiliyor. Genellikle aracı olan kişiler sahil turu yapıyor 🙂

 2. Alper Yazgan diyor

  Gerçekten Samsun ayrı güzel 🙂 Yeni gelecek insanlar için yararlı bir içerik olmuş ellerinize sağlık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.