Genel Bilgi ve İçerikler

PlayStation 5 Satışları Ağustos Ayında Fiyat İndirimlerinin Etkisiyle %42 Arttı

8

Ağustos ayında PlayStation 5 (PS5) üzerindeki geçici fiyat indirimleri İngiltere’deki donanım ve yazılım satışlarını artırdı ve PS5 satışları Temmuz ayına kıyasla %42 arttı. Ağustos ayı oyun oynamak için yoğun bir ay olmamasına rağmen, donanım satışları Temmuz ayına göre %22 artarken, yazılım satışları %2 düştü.

PlayStation 5 satışlarındaki %42’lik artışa kıyasla Xbox Series X/S satışları sadece %7, Nintendo Switch satışları ise %5 oranında arttı. Yıl boyunca PS5 satışları %60 artarken, Switch satışları %10 ve Xbox satışları %23 düştü.

PS5 satışlarındaki artış, yeni bir PS5 Slim modelinin piyasaya sürülmesinden önce mevcut envanterin çoğunu temizlemek için uygulandığına inanılan fiyat indirimlerine bağlanıyor. Yeni model piyasaya sürüldüğünde indirimlerin tekrarlanması pek olası görünmüyor.

Herhangi bir önemli yeni özel ürün olmamasına rağmen, PS5 pazara hakim oldu ve ayın en iyi altı aksesuarı PS5 ile ilgili oldu. Yazılım satışları Temmuz ayına kıyasla %2,2 oranında düşerken, eShop Switch versiyonunun indirimli satışları nedeniyle FIFA 23 ilk sırada yer aldı. Armored Core 6 ikinci sırada yer alarak niş bir seri için önemli bir başarı elde etti.

PS5’teki fiyat indirimleri Ağustos ayında satışlarını önemli ölçüde artırdı ve önemli bir yeni özel oyun olmamasına rağmen pazarı domine etmesini sağladı. PS5 satışlarındaki artış, Xbox Series X/S satışlarındaki mütevazı artış ve Nintendo Switch satışlarındaki düşüşle tam bir tezat oluşturuyor. Ancak, yeni PS5 Slim modeli piyasaya sürüldüğünde indirimlerin devam etmesi beklenmiyor.

Kaynak: https://newslinker.co/playstation-5-sales-surge-42-in-august-propelled-by-price-cuts/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.