Genel Bilgi ve İçerikler

Kombi Su Isıtmıyor Kombi Sıcak Su Vermiyor Neden?

201

Kombi su ısıtmıyor kombi sıcak su vermiyor neden? Musluklara sıcak su gelmiyor neden? Gibi sorulara yönelik cevaplar, kombi sahipleri tarafından sıklıkla aranmaktadır. Kombiler, soğuk havalarda sıklıkla kullanılan, farklı markalar bünyesinde üretilmiş ve satışa sunulmuş ürünlerdir. Isıtılan su, petekler vasıtasıyla ev ve iş yerlerinin geneline ulaşmaktadır. Bu sayede kapalı alanlarda ısınma hızlı bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

Ev ve iş yerlerinin petekler aracılığıyla ısınabilmesi adına öncelikle suyun ısınabiliyor olması gerekmektedir. Eğer kombi suyu ısıtamazsa, sıcak su veremezse doğal olarak ısınmada gerçekleşmeyecektir. Sadece petekler için değil, musluk suları için de aynı problemlerle karşılaşılabilir. Isınmanın gerçekleşmemesinin ise birden çok sebebi olabilir. Peki bu sebepler nelerdir?

Kombi Sıcak Su Vermiyor Neden?

Eğer bir kombide arıza bulunmuyorsa her şey yolunda bir şekilde ısınma gerçekleşir. Kombi su ısıtmıyor, sıcak suyu veremiyorsa bir arıza durumu meydana gelmiş olabilir.

Peki neden kombi sıcak su veremez? Muhtemel sebeplerden bazıları şu şekildedir;

  • Su akış şalterinin bulunduğu kombide sorun, diyafram contası kaynaklı olabilir.
  • Arızalı olan bazı parçalar nedeniyle kombi su ısıtmıyor, sıcak su veremiyor olabilir. NTC, akış şalteri, pompa, elektronik kart, üç yollu vana gibi parçaların arızası buna sebebiyet vermiş olabilir.
  • Suda kireçlenme olmuş olabilir.
  • Kombi basıncı eksilmiş olabilir.
  • Şayet sıcak su geliyorsa fakat ısı sizin için yeterli değilse bu durumda kombinin gücü yeterli olmuyor olabilir.
  • Eğer bir musluğa sıcak su geliyorsa diğerine gelmiyorsa sorun muslukla alakalı olabilir.

Kombi Su Isıtmıyor Neden?

Kombinin su ısıtmamasının nedeni aslında kombiyle alakalı olmayabilir. Musluk bataryasıyla ilgili bir problem bulunmuyorsa eğer, diğer musluklara sıcak su geliyorsa, istediğiniz musluğa gelmiyorsa bu durum şundan kaynaklanıyor olabilir. Muhtemelen kombinin gücü yeterli değildir. Eğer diğer musluklara da sıcak su gelmiyorsa büyük ihtimalle kombi içerisinde yer alan düzenekte bir parça arızalanmıştır. Bölgenizde yer alan bir kombi servisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Kombi su ısıtmıyor kombi sıcak su vermiyor neden? Sorularına sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Sorunun kaynağı musluk bataryasıyla ilgili değilse, az önce de belirttiğimiz gibi bir servisle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.