Genel Bilgi ve İçerikler

Kerizim Okey Oyna

111

Kerizim okey oynamak son dönem oldukça popüler. Öncelikle kerizim okey nedir? Bir okey oynama platformudur. Kahve ve kafe kültürü, online ortama artık taşınmış durumda. İnsanlar binlerce kilometre uzaktaki insanlarla okey oynayabiliyor. “Okey”, Rummy oyununa benzeyen popüler bir Türk karo tabanlı oyundur. Oyun tipik olarak dört farklı renk (siyah, sarı, kırmızı ve mavi) ve iki joker içeren 106 taşlık bir setle oynanır.

Oyuncular, grupların veya taş dizilerinin “ellerini” oluşturmak amacıyla sırayla karoları çizip atarlar. Oyunun amacı, tüm taşlarından kurtulan ilk oyuncu olmak ve oyunun sonunda en yüksek puana sahip olan oyuncu kazanıyor. Genellikle aile ve arkadaşlarla oynanan ve Türkiye’nin en popüler oyunlarından biridir.

Kerizim Okey Oyna

Kerizim okey oyna, online okey oynamak isteyen kişiler tarafından sıkça aratılmakta. Canlı okey oynama konusunda siteye sıkça giriş yapılmaktadır. İstanbul okey, İzmir okey, Antalya okey gibi farklı illere yönelik talepleriniz için tercih edebilirsiniz. Boş zamanlarda genel olarak okey oynamak, değerlendirilen aktiviteler arasında yer alıyor.

Okey Nasıl Oynanır?

“Okey” Türkiye’de popüler bir tahta oyunudur. Oyun 4 kişi tarafından oynanır ve her oyuncu 14 adet taşla oynar. Taşlar renkli ve numaralıdır. Oyun başlamadan önce taşlar rastgele dağıtılır ve oyuncular kendilerine verilen taşları sıralarlar. Oyunun amacı, taşları sıralayarak, renk ve numara bazında belli kurallara uymaktır. Kural ve stratejileri öğrenmek için internette veya oyunun kurallarını içeren kitaplarda araştırma yapabilirsiniz.

Kerizim okey oynamak, misafir hesapla veya kayıt olarak mümkün olmaktadır.

https://www.okeyine.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.