Genel Bilgi ve İçerikler

İspanyol Paça Modası Devam Ediyor Mu

361

İspanyol paça modası devam ediyor mu? Sezon trendleri genellikle kadınların ilgi alanına giren bir konu olmakla birlikte, 2020 yaz sezonu için, kış sonundan bu yana kendini göstermekte olan yeni bir ayakkabı trendi var; kare burunlar.

Kare burunlu ayakkabılar ve geçen sezondan beri hala trend olan hasır sandaletler, kadınlar için tamamlayıcı parça olmaya devam ediyor. Paçaları lastikli kargo cep pantolonlar ve büyük yırtmaçlı çiçekli etekler ile kombinlenebilen ışıltılı ve taşlı, kare burunlu sandaletler bu sezon pek çok kadın için vazgeçilmez olacak gibi görünüyor.

Bunun yanı sıra, daha sade ve spor görünmeyi tercih eden kadınlar için ise, geçen sezondan beri zirvede kalmaya devam eden hasır sandaletler ve özellikle rahatına düşkün kadınlar için bu sezon yine kendini ön plana alan bantlı terlikler, yaz boyunca pek çok kadının ayaklarını süsleyecek gibi görünüyor.

İspanyol Paça Modası Devam Ediyor Mu?

Sezon trendleri arasında yer alan ve uzun zaman sonra yeniden zirveye çıkan pantolon modelleri arasında ise, İspanyol paça modeli yer alıyor. Bir dönem her kadının gardırobunda vazgeçilmez bir parça olarak renk renk ve her çeşit olarak bulunabilen İspanyol paça pantolonlar, özellikle yaz aylarında bile klasik şiş giyiminden ödün veremeyen kadınlar için kurtarıcı olarak gündeme gelmiş bulunuyor.

Tercih edenler için dar, tercih edenler için daha bol olarak tasarlanmış olan İspanyol paçalar, özellikle tayt modelleri ile bu sezonun trendleri arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra, geçen sezondan beri moda olan kısa topuklu klasik ve spor her türlü kombinasyona uyum sağlayabilen sandaletler, güncellenen kare burunları ile, İspanyol paça tayt ve pantolonların altında da tamamlayıcı parça olarak göze çarpıyor.

İspanyol Paça Tarihçesi;

İspanyol paça, diz altından itibaren genişleyen pantolon paçası ile birlikte bu tarza sahip olan pantrolanlara verilen genel bir isimdir. Avrupa ülkelerinde ve özellikle Amerika’da 1960 ve 1970’lerde ispanyol paça pantolonlar moda olmuştur. Ülkemizde ise genel olarak bu paçaya sahip pantolonlar, 70’ler modası ile özdeşleştirilmektedir.

Günümüzde İspanyol Paça Modası Hala Devam Ediyor Mu?

İspanyol paça erkek pantolonlara günümüzde rastlamak mümkün değildir. Ancak kadınlara özel ispanyol paça pantolon çeşitleri çok sayıda sitede hala satışa sunulmaktadır. Farklı renklerde satışa sunulmuş bu ürünler günümüzde beğenilerek kullanılmaktadır. Günümüzün yeni trendlerinden bir tanesi de İspanyol paça tayt çeşitleridir.

 

1 yorum
  1. MyBB diyor

    İspanyol paça denilince aklıma gelen ilk şey Tarkan – Kuzu Kuzu klibi. 🙂
    Güzel yazı için teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.