Genel Bilgi ve İçerikler

İnternet Kapanırsa Ne Olur? İnternet Kesilirse Ne Olur?

235

İnternet kapanırsa ne olur? İnternet kesilirse ne olur İnternet, çok protokollü bir ağdır. Birbirine bağlanabilen bilgisayarların, akıllı cihazların tümüdür. Saliseler içerisinde dünyanın bir noktasından, diğer bir noktasıyla iletişim kurabilmek internet sayesinde mümkün olmaktadır. İnternetin insanlar arasında çok sayıda kullanım amacı bulunmaktadır. Kolay ve hızlı iletişim, iş, eğitim, yemek ve ürün siparişi, parasal konular (bankacılık v.b.), oyun gibi pek çok sebebe dayalı bir şekilde internet kullanımı yaygındır.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de internet kullanımı bir hayli yaygındır. 12 Nisan 1993 tarihinden bu yana internet ülkemizde kullanılmaktadır. Ülkemizde bu kullanım o kadar yaygındır ki ortalama olarak nüfusun %74 ü , 62 milyonu aşkın kişi aktif olarak internet kullanmaktadır. Bu kullanım, az önce de belirttiğimiz üzere iş, eğitim, eğlence gibi pek çok farklı sebep nedeniyle olabilmektedir.

İnternet Kapanırsa Ne Olur?

Gelelim asıl sorumuza. İnternet kapanırsa ne olur? İnternet kesilirse ne olur? Günümüzde teknoloji oldukça ilerledi. Bu ilerlemede en büyük pay sahiplerinden bir tanesi de internet. İnsanların hayatını büyük ölçüde kolaylaştıran bu pay sahibi, çok yönlü faydayı bir arada sağlamaktadır. İnsanlar oturdukları yerden hastane için randevu alabilmekte, öğrenciler eğitim ile alakalı videolar izleyebilmekte, bilgiler ulaşabilmekte, bankacılık ve finans sektörü internet aracılığıyla faaliyetlerini daha iyi sürdürebilmektedir.

İnternet kapanırsa eğer, bilgiye kolay bir şekilde ulaşma devri de sona erer. Firmalar ve şahıslar arasında iletişim problemleri meydana gelir. Bankacılık uygulamaları kullanılamaz, hızlı para akışı sağlanamaz. Çok sayıda kurum ve kuruluş ürünlerini internet aracılığıyla temin etmektedir. Buna yiyecek sektörü de dahildir. Pek çok sektörde kıtlıklar, karışıklıklar meydana gelebilir. İnsanoğlu artık her istediği ürünü kolay bir şekilde satın alamaz. Ve ayrıca internetin kapanması kaos – panik ortamı da oluşturacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.